Namibia – Botswana

przykład podróży:

Ta podróż pozwoli na odkrycie takich zakątków tego kraju, do których niewielu miało możność dotrzeć. Będziecie Państwo uczestnikami nostalgicznego safari, będziecie spać w luksusowych obozach i lodgach w takich miejscach, by maksymalnie zbliżyć się do żyjącej tam zwierzyny i poznać jej zwyczaje. Będziecie podziwiać Wodospady Wiktorii na rzece Zambezi (Zambia) i deltę rzeki Okawango w Botswanie.

Dzień 0

Wylot z Amsterdamu


Dzień 1 – 2 Przylot do Livingstone / Wodospady Królowej Wiktorii / Park Narodowy Mosi-oa-Tunya

Przylot do Livingstone (Zambia), przyjazd do hotelu. Po rozlokowaniu się w pokojach, spotkanie z przewodnikiem, który przedstawi Państwu dokładny plan pobytu. Potem przejazd nad Wodospady Królowej Wiktorii, od 1989 r figurujących na liście dziedzictwa światowego UNESCO. Można je oglądać zarówno od strony Zambii, jak i Zimbabwe.

Na jedną noc zatrzymacie się Państwo we wspaniałym hotelu Royal Livingstone usytuowanym tuż nad rzeką Zambezi, tonącym w zieleni, oferującym swoim gościom idealny odpoczynek, ale też nasłuchiwanie odgłosów zwierzyny. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny, który można wykorzystać na spacer nad wodospad (zaledwie 15 min. marszu).


Dzień 3 – 5  Obóz Duma Tau, Linyanti Concession

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko Mwanga Nkumbula i lot do Kasane. Będziecie Państwo przelatywać nad Kazangulą, małym nagranicznym miasteczkiem w Zambii, położonym nad północnym brzegiem rzeki Zambezi. W tym punkcie spotykają się granice czterech państw: Botswany, Zambii, Zimbabwe i Namibii. Po wylądowaniu w Kasane przesiądziecie się Państwo na statek, by odbyć rejs po rzece Chobe, przepływającej przez Park Narodowy Chobe. Z jego pokładu będzie można obserwować dzikie zwierzęta, w tym m.in. olbrzymie stada słoni oraz ptactwo. Po rejsie wylot z Kasane do Duma Tau Camp położonego w Linyanti Concession, czyli liczącym sobie 1250 km kwadratowych parku, słynącym z obfitości dzikiej zwierzyny.

Duma Tau to ekskluzywny obóz składająct się z 10 luksusowo wyposażonych namiotów, przylegający do zachodniej granicy Parku Narodowego Chobe. Każdy z namiotów jest przestronny, ma zadaszone tropikiem “patio”, pzresuwne drzwi i okna, dzięki czumu można swobodnie obserwować przechodzące nieopodal zwierzęta, np. słonie, ponieważ właśie tamtędy biegnie ścieżka słoni. Posiłki są serwowane w dużym namiocie pełniącym funkcję jadalni. Poza tym w obozie jest basen.
Z obozu udacie się też Państwo jeepem na bezkrwawe safari.


Dzień 6 – 8 Delta Okawango / Jacana Camp / Jao Concession

Piątego dnia przylatujecie Państwo do delty Okawango. Tworzy ją plątanina maleńkich kanałów oraz lagun, wijących się wśród gęstej tropikalnej roślinności i otwartej sawanny. Doskonale będziecie mogli to Państwo zaobserwować przelatując nad tym obszarem.
Delta rzeki Okawango to jeden z najwspanialszych i najbardziej zdumiewających obszarów Afryki. Jest to delta leżąca w głębi lądu, a to się zdarza bardzo rzadko. Na dodatek zamieszkana jest przez liczne gatunki zwierząt. I, co dla turysty jest niezmiernie ważne, wszystko to można oglądać z lądu, wody lub powietrza.

Zatrzymacie się Państwo w fantastycznym Jacana Camp, usytuowanym na maleńkiej wyspie, a zostaniecie zakwaterowani w luksusowych, podwyższanych namiotach w stylu meru, każdy z łazienką.

W dzień proponujemy zwiedzanie okolicy jeepami lub łódką. Chwile sjesty można spędzać w hamakach, a wieczory przy ognisku, za tradycyjnym afrykańskim ogrodzeniem zwanym boma, chroniącym przed dzikimi zwierzętami.


Dzień 9 Powrót do domu

Po śniadaniu czeka Państwa lot do Maun (jest to piąte co do wielkości miasto w Botswanie), a stamtąd – lot do domu.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Namibii i Botswany ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels