Francja

przykład podróży:

Królewska Dolina Loary, słynna ze swych zamków, ogrodów, kwiatów i win. Bajeczny krajobraz i historyczne dziedzictwo, jak również doskonała francuska kuchnia i tutejsze wina to idealne powody, by spędzić tu długi weekend, czy nawet cały tydzień. Mamy dla Państwa fantastyczny program!

DZIEŃ 1

Na paryskim lotnisku odbiera Państwa przewodnik i wspólnie udajecie się ekspresowym pociągiem TGV do Tours w Dolinie Loary (2 godz.). Po lunchu – krótki spacer po urokliwej starówce Tours. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest okazała gotycka katedra św. Gracjana. Pozostałe ważne zabytki miasta mijają Państwo w drodze do Onzain. Państwa domem na kolejne dni jest Chateau Domaine des Hauts de Loire, uroczy zameczek myśliwski z 1860 roku. Czas na odpoczynek i kolację w doskonałej restauracji zameczku.

Nocleg w Chateau Domaine des Hauts de Loire.

DZIEŃ 2

Pośród mnogości wspaniałych zamków, pałaców i arystokratycznych posiadłości w dolinie rzeki Loary, zamek w Chambord zajmuje jedno z głównych miejsc. Budowla uważana jest za najpiękniejszy zamek Loary i Państwa dzisiejszy poranek stoi pod znakiem wycieczki do Chambord, a następnie lunchu w restauracji Relais de Chambord. W tle fasada zamku Chambord!

Popołudnie mogą spędzić Państwo na odpoczynku przy hotelowym basenie. Na życzenie, możemy Państwa zabrać do zamku Cheverny, w którym od około 600 lat mieszka ten sam ród.

Wieczorem kolacja, którą podejmować będzie Państwa w swoim zamku niedaleko Tours francuska arystokratka. Hrabina najpierw oprowadzi Państwa po zamku, pokaże swoje dzieła sztuki, a przy kolacji opowie o francuskich tradycjach, etykiecie przy stole, francuskich specjałach kulinarnych i chętnie odpowie na wszelkie pytania odnośnie Doliny Loary, zamków, życia we Francji itp.

Nocleg w Chateau Domaine des Hauts de Loire.

DZIEŃ 3

Leonardo da Vinci był jednym z najznamienitszych mieszkańców miasta Amboise, które dzisiaj odwiedzamy. Od 1516 r. wybitny Włoch zamieszkał w rezydencji darowanej mu przez króla Franciszka I. Leonardo zmarł w 1519 r. w swoim domu w wieku 67 lat, a szczątki jego pochowano w zamkowym kościele kolegialnym. Zwiedzą Państwo Close de Luce – dom artysty i duży park, w którym można zobaczyć niekóre z jego wynalazków.

Na niewielkim wzgórzu obok mieści się zamek Amboise, po którym przewodnik krótko Państwa oprowadzi, oczywiście przystające na chwilę przy grobie Leonarda da Vinci. Lunch w sercu Amboise.

Po południu mają Państwo do wyboru albo powrót do hotelu i odpoczynek albo zobaczenie zamku Chenonceau, należącego do najpiękniejszych nad Loarą. Zamek związany jest z francuskim renesansem, Król Henryk II podarował go swojej kochance Diane de Poitiers. Zobaczą Państwo m.in. czarną komnatę Louisey de Lorraine, fantastyczne kuchnie zamkowe i uroczy ogród. Potem powrót na odpoczynek do hotelu. Wieczorem zamówiliśmy dla Państwa stolik w hotelowej restauracji.

Nocleg w Chateau Domaine des Hauts de Loire.

DZIEŃ 4

Malownicza Dolina Loary ma wiele do zaoferowania miłośnikiem ogrodów, dlatego po śniadaniu udają się Państwo z przewodnikiem do słynnych ogrodów z epoki odrodzenia – Villandry. Jest tam kilka ogrodów tematycznych, jak choćby ogród wodny z jeziorkiem w kształcie lustra Ludwika XV, jednakże najbardziej znanym jest potager, ogród kuchenny, w którym uprawia się organiczne warzywa w niezwykle dekoracyjny sposób. Co roku sadzi się tu 70 000 warzyw oraz 30 000 kwiatów, a dwa razy do roku przycina się bukszpany, które zajmują powierzchnię 52 km kwadratowych.

Dzisiejszy lunch jest równie spektakularny i stanowi prywatną degustację francuskich serów i wędlin, o których opowie Państwu specjalista w dziedzinie serów i odpowiednio dobranych do nich win. Stąd powrót do hotelu. Reszta popołudnia jest do Państwa dyspozycji.

Wieczorem wyjazd do miasta Blois (21 km od hotelu) i kolacja w fantastycznej L’Orangerie du Château w Blois, a po niej spektakularne przedstawienie “Dźwięku i Światła” na zamku Blois (traktujące o historii tego zamku).

Nocleg w Chateau Domaine des Hauts de Loire

DZIEŃ 5

Rano czas wolny. Przed południem wyjazd z hotelu na warsztaty kulinarne, na których, pod okiem francuskiego szefa kuchni przygotowują Państwo dwa dania typowe dla kuchni francuskiej, a podczas gotowania, szef kuchni opowiada Państwu o najważniejszych składnikach francuskiej kuchni, o słynnych potrawach, anegdotach, a następnie zaprasza do stołu na wspólnie przygotowany lunch.

Popołudnie jest równie miłe i upływa pod znakiem wycieczki tradycyjną łódką gabare po Loarze. Gabare to dokładna replika tradycyjnych francuskich łódek, które pływały po Loarze w XVII – XIX wieku. Podczas rejsu degustują Państwo słynne wina musujące produkowane w Dolinie Loary – Crémant de Loire. Wieczorem czas wolny.

Nocleg w Chateau Domaine des Hauts de Loire.

DZIEŃ 6

To ostatni dzień w Dolinie Loary, więc powinien być niezapomniany. Dzisiejszego poranka zobaczą Państwo zwiedzane w ostatnich dniach zamki z lotu ptaka podczas lotu balonem nad Doliną Loary. Podziwianie z góry o wschodzie słońca niesamowitych krajobrazów, ponad 800 zamków i dworów położnych wśród malowniczych winnic, rzek i łąk, to wyjątkowe przeżycie. Fakt ten celebrują Państwo lampką szampana po skończonym locie. Następnie powrót do hotelu na elegancki bruch, pożegnanie z obsługą hotelu i wyjazd z kierowcą i przewodnikiem na dworzec w Tours, skąd ekspresowym pociągiem TGV jadą Państwo na lotnisko Charles de Gaulle w Paryżu. Wieczorem wylot do Polski. Mamy nadzieję, że podróż tę zaliczą Państwo do jednej z najpiękniejszych!

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Francji ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels