Goryle we mgle

przykład podróży:

“Goryle we mgle” – jedna z najbardziej wzruszających podróży do Afryki. Spotkania oko w oko z gorylami górskimi na otulonych chmurami zboczach Ruandy i Ugandy.

To luksusowe safari śladami goryli to absolutnie niezapomniane przeżycia z bliskich spotkań z największymi naczelnymi na świecie oraz spektakularne widoki okolicznych wulkanów i jezior. To tu parki narodowe ukażą Państwu swe najpiękniejsze pejzaże, a historia Diany Fossey i spotkanie z gorylami zainspirują i wzruszą…

Dzień 1

Rano lot do Kigali, stolicy Rwandy. Na lotnisku w Kigali będzie czekać na Państwa kierowca, który zabierze Was do Kigali Serena Hotel na kolację i nocleg.

Nocleg: Kigali Serena Hotel


Dzień 2

Po śniadaniu ok. 10.00 spotkanie z przewodnikiem, który podczas całego safari będzie służyć Państwu swoją wiedzą i pomocą. Dziś trzeba będzie dotrzeć do hotelu Virunga Lodge, usytuowanego w górach Virunga, na zboczach których żyją słynne goryle górskie. Na trzy noce zatrzymują się Pańśtwo w Virunga Lodge, wygodnym, komfortowo urządzonym hotelu.

Nocleg: Virunga Lodge


Dzień 3

Dzisiaj zobaczycie Państwo goryle górskie w ich naturalnym środowisku, czyli w lesie pokrywającym strome stoki Virunga w Parc National des Volcans. Dlatego zaraz po śniadaniu trzeba wyruszyć do parku, a w wyprawie towarzyszyć będzie Państwu przewodnik. Po drodze będzie okazja zobaczyć tutejszą przyrodę, bambusowe lasy, trawiaste polany, ale oczywiście główną atrakcją są goryle, których życie będzie okazja podejrzeć.

Po tej ekscytującej wyprawie powrót do hotelu na lunch i odpoczynek. Chętni mogą popływać łódką po jeziorze Ruhondo. Wieczorem kolacja w hotelu.

Nocleg: Virunga Lodge


Dzień 4

Można jeszcze raz pójść zobaczyć goryle (jednak wówczas należy uzyskać nowe pozwolenie), albo też udać się na pieszą wyprawę np. by ujrzeć zagrożone wyginięciem małpy rokselany i cmentarz Dian Fossey, miejscową szkołę albo sierociniec. Jeśli wybierzecie Państwo relaks, to warto odpocząć na brzegu jeziora Kiwu, szczycącego się jedną z najpiękniejszych plaż w Afryce, albo pójść z przewodnikiem nad jezioro Bulera i zajrzeć do miejscowej wioski.

Nocleg: Virunga Lodge.


Dzień 5

Dziś czeka Państwa długa podróż – opuścicie Rwandę i pojedziecie na skraj Wielkiej Doliny Ryftowej do rozłożonego na rozległych, zielonych równinach Queen Elizabeth National Park w Ugandzie. Po południu można odpoczywać w hotelu patrząc na wspaniały krajobraz lub pojechać jeepem, by wyśledzić zwierzynę.

Nocleg: Kyambura Gorgel Lodge


Dzień 6

Wczesny ranek lub wieczór – to najlepsze pory dnia, w których warto wybrać się jeepem na obserwację dzikich zwierząt. W dzień jest zbyt gorąco, dlatego też ten czas lepiej jest przeznaczyć na odpoczynek. Oczywiście o każdej porze roku zobaczyć można inne zwierzęta, ale na rozległych równinach Kasenyi jest wiele lwów, stada antylop kob, a na półwyspie Mweya należy szukać lampartów. Jeśli czas pozwoli, można zwiedzić miejscową prowadzoną przez kobiety spółdzielnię producentów kawy.

Nocleg: Kyambura Gorgel Lodge.


Dzień 7

Dolina Kyambura Gorge to wyjątkowe miejsce i diametralnie różne od otaczających ją trawiastych równin. Kyambura Gorge zwana jest też doliną małp, choć nie zawsze można je zobaczyć, ponieważ nieustannie zmieniają miejsce pobytu. Jednak już sam spacer po tej dolinie jest niezapomniany. Po południu warto przepłynąć statkiem przez Kanał Kazinga, w którym aż roi się od hipopotamów. Można też zobaczyć słonie i bawoły. Pełno jest też ptaków, m.in. pelikanów.

Nocleg: Kyambura Gorge Lodge


Dzień 8

Rano wyjazd z Kyambura Lodge do Kampali (po drodze będzie przystanek, by zobaczyć pracę miejscowych wytwórców bębnów oraz postawić stopę na równiku). Tam udacie się Państwo na lotnisko Entebe.

Wieczorem odlot do Europy.


Dzień 9

Przylot do domu.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Ugandy i Rwandy ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels