Islandia

przykład podróży:

Islandia. Kraina lodu, ognia, wulkanów, lodowców, gejzerów i gorących źródeł termalnych. Spory obszar pokrywa zastygła lawa, część kraju to lodowce, są też górskie kaniony, majestatyczne wodospady, jeziora polodowcowe, malownicze zatoki i fiordy. Dodając do tej fantastycznej dziewiczej przyrody luksusowe hotele po drodze, restauracje serwujące wyśmienite owoce morza i doskonałą obsługę, podróż po Islandii można uznać za jedno z najbardziej zapadających w pamięć doświadczeń w Europie!

Dzień 1 – Kraina lodu i ognia

Na lotnisku w Reykjawiku będzie już czekać prywatny kierowca, który zawiezie Państwa do hotelu Borg w sercu miasta. To tu, w stolicy Islandii, rozpoczyna się Wasza niebywała podróż po krainie lodu i ognia, pełnej dramatycznych krajobrazów: olbrzymich lodowców, imponujących wulkanów i gejzerów. Po rozlokowaniu się w hotelu i powitalnej lampce wina, udacie się Państwo na kolację w doskonałej restauracji Fish Market.

Nocleg w Borg Hotel w Reykjawiku.

 

Dzień 2 – Błękitna Laguna

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, który pokaże Państwu najciekawsze miejsca stolicy Islandii, pełnej zabytkowych budynków, reliktów kultury Wikingów i pozostałości jeszcze z czasów średniowiecza. Miłośnicy kultury docenią takie miejsca, jak sala koncertowa Harpa, czy kościół Hallgrímskirkja. Zobaczycie też Państwo Dom Höfði, gdzie odbył się szczyt Reagan-Gorbaczow (a miejsce spotkania uważane jest za początek końca zimnej wojny), odwiedzicie Muzeum Wikingów, jak również arcyciekawe Centrum Zorzy Polarnej, gdzie można zapoznać się z mitami i legendami z całego świata na temat zorzy polanej, informacjami jak powstaje oraz jak zrobić dobre zdjęcie tego zjawiska. W sali kinowej można obejrzeć serię ujęć zorzy z całego świata. Lunch w mieście.

Popołudnie stoi pod znakiem Błękitnej Laguny, którą National Geographic umieścił na liście 25 cudów świata, argumentując, że dymiące baseny o turkusowej barwie zamknięte w wulkanicznej pułapce przypominają krajobraz z innej planety. Woda w lagunie (w temperaturze 37-40°C) to woda morska, która podgrzewa się we wnętrzu Ziemi. Ciepła morska woda jest bogata w minerały (takie jak krzemionka), które potrafią zdziałać cuda dla skóry. Doskonałe miejsce na relaks przed dalszą podróżą po Islandii. Wieczorem wracają Państwo do centrum Rejkjaviku, gdzie zarezerwowaliśmy stolik na kolację w restauracji Dill. Bardzo dobrej!

Nocleg w Borg Hotel w Reykjawiku.

 

Dzień 3 – Golden Circle

Po wymeldowaniu z hotelu pojedziecie Państwo z kierowcą/przewodnikiem wzdłuż słynnego Golden Circle, na który składają się trzy piękne miejsca: Park Narodowy Þingvellir, obszar geotermalny Geysir i wodospad Gullfoss.

Park Narodowy Þingvellir widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, a znajduje się bezpośrednio pomiędzy płytami tektonicznymi Ameryki Północnej i Eurazji, które rozszczepiają się m.in. w tej dolinie, a uskok biegnie przez Islandię. Pęknięcie przechodzące przez Atlantyk można tu zobaczyć powyżej poziomu morza. Þingvellir to jedyne miejsce na świecie, w którym uskok jest tak bardzo widoczny, a Szczelina Silfra regularnie plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie miejsc do nurkowania.

Drugim przystankiem jest Geysir, obszar naszpikowany wieloma gorącymi źródłami, gliniankami i fumarolami, a parę unoszącą się z doliny widać z daleka. Gejser Strokkur “eksploduje” co dziesięć minut, wyrzucając wodę na wysokość 20 – 40 m.

I wreszcie spektakularny wodospad Gullfoss opadający dwoma strumieniami z wysokości 32 m. Gullfoss jest znany nie tylko z zapierającej dech w piersiach mocy, ale także licznych tęczy, które w słoneczny dzień tworzą biliony mikroskopijnych kropelek wody. Poza bajeczną doliną i wodospadami, obszar rozciąga się na pofałdowane lawą pola, aż do wspaniałego lodowca Langjökull.

Późnym popołudniem powrót do hotelu, w sam raz na aperitif, kolację i nocleg.

Nocleg w Ranga Hotel.

 

Dzień 4 – Dolina między lodowcami

Dzisiejszy dzień stoi pod znakiem wyprawy do jednego z najbardziej surowych i dzikich regionów Islandii. Leżąca pomiędzy górami i lodowcami dolina Thorsmork od stuleci nie uległa zmianie. Jej nazwa pochodzi od nordyckiego boga Thora. Tutejsze krajobrazy są niezwykle surowe i zróżnicowane, łącząc w sobie strome górskie zbocza, zamarznięte jęzory lodowcowe, wulkaniczne płaskowyże, porośnięte wzgórza i ciemne, skaliste jaskinie. Po dolinie będziecie się Państwo poruszać superjeepem. Po drodze przystanek przy Seljalandsfoss, prawdopodobnie najpiękniejszym wodospadzie w Islandii i jednym z nielicznych, które można obejść także od drugiej strony. Następnym przystankiem będzie nieustannie zmieniający się jęzor lodowcowy Gígjökull, pochodzący z wulkanu Eyjafjallajökull, który swoją erupcją w 2010 roku wstrzymał ruch lotniczy nad Europą. Powrót do hotelu na kolację.

Nocleg w Ranga Hotel.

 

Dzień 5 – Wyprawa skuterami śnieżnymi

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Mýrdalsjökull – najdalej na południe położonego lodowca Islandii i czwartego największego lodowca w całym kraju. Grubość tafli tego lodowca sięga 250m i przykrywa on swoim cielskiem 10 km kalderę wulkanu Katla. Wycieczka skuterami śnieżnymi pozwala napawać się dziką, islandzką przyrodą oraz przekonać się, jak wygląda zapierający dech w piersi widok na południowe wybrzeże Islandii. Docieramy na wysokość 1510 m, a na szczycie znajduje się kaldera jednego z najbardziej rozpoznawalnych wulkanów – Katla (który śpi sobie 750 m pod naszymi stopami). Niesamowita okazja dla fotografów, zainteresowanych pierwotnym pięknem Islandii.

Po zakończeniu wycieczki na lodowiec, proponujemy odwiedzenie położonych na wybrzeżu spokojnych wiosek Vík í Mýrdal, gdzie mamy do czynienia z unikalnymi zjawiskami natury. Plaża Reynisfjara uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż bazaltowych na świecie i słynie ze sterczących w morzu unikalnych formacji skalnych. Niemniej spektakularna jest góra Reynisfjall z piękną bazaltową ścianą z fantastycznymi, wyżłobionymi przez wodę i deszcz kolumnami. To słynna jaskinia Hálsanefshellir! Po dniu pełnym przeżyć powrót do hotelu na kolację.

Nocleg w Fosshotel Glacier Lagoon.

 

Dzień 6 – Foki na górach lodowych

Dzisiejsza wyprawa wiedzie przez Skeidararsandur – największą pustynię z czarnego bazaltowego piasku do parku narodowego Vatnajokull, gdzie mijamy lodowce i jedziemy dalej na wschód do Jökulsárlón, po islandzku “laguna lodowcowa”. Spektakularne jezioro powstałe z wody z topniejącego lodowca Vatnajökull jest jednym z naturalnych cudów Islandii. Podczas wycieczki łodzią zobaczycie Państwo, jak bryły lodowe odrywają się od czoła lodowca i powoli przesuwają w kierunku ujścia wody do Atlantyku. Laguna Jökulsárlón zagrała w dwóch filmach o Jamesie Bondzie: “Zabójczy widok” i “Śmierć nadejdzie jutro”. Niesamowite niebieskie góry lodowe pojawiły się także w dwóch innych hollywoodzkich superprodukcjach: “Tomb Rider” i “Batman: Początek”. Późnym popołudniem powrót do hotelu.

Nocleg w Fosshotel Glacier Lagoon.

 

Dzień 7 – Pożegnalny lunch w wiosce rybackiej

Po śniadaniu wyjazd z kierowcą na lotnisko. Jednak po drodze będzie jeszcze przystanek w małej rybackiej wiosce Eyrarbakki na wyśmienity lunch pożegnalny w restauracji Rauda Husid. A potem już przejazd na lotnisko i wylot do domu.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Skandynawii ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels