Japonia

przykład podróży:

Dzień 0 – Wylot do Tokio

Dzień 1 – Przylot do Tokio

Samolot ląduje na lotnisku Narita, skąd czekającym już na Państwa samochodem pojedziecie do mieszczącym się w samym centrum Tokio hotelu Imperial Tokyo. Po odpoczynku zapraszamy do wyśmienitej restauracji Kanon na elegancką kolację w typowo japońskim stylu “teppanyaki”.

Nocleg w Imperial Hotel Tokyo.

Dzień 2 – Cały dzień w Tokio

W lobby hotelowym będą na Państwa czekać przewodnik oraz kierowca, którzy zabiorą Was na słynny tokijski targ rybny. Potem – prywatny kurs przygotowywania sushi, na którym m.in. nauczycie się Państwo, jak należy kroić rybę oraz przygotujecie dla siebie lunch wspólnie z mistrzem suschi. Potem zwiedzanie dzielnicy handlowej Ginza. Następnie prywatny rytuał Koh-do i nauka rozpoznawania japońskich zapachów Nippon Kodo, słynnej, istniejącej od 1575 r. marki zapachowej.

Nocleg w Imperial Hotel Tokyo.

Dzień 3 – Cały dzień w Tokio

Dziś czeka Państwa zwiedzanie świątyni Senso-ji w dzielnicy Asakusa, środkowej częsci Shitamachi, czyli Starego Miasta Tokio, a potem Pałacu Cesarskiego, do którego droga wiedzie przez dwupoziomowy most (zwany też podwójnym mostem). Przewodnik zapozna Państwa z historią i tradycjami związanymi z rodziną cesarską. Po południu zwiedzanie świątyni Meji Jingu, a potem Shibuya, słynnej dzielnicy handlowej i rozrywkowej.

Nocleg w Imperial Hotel Tokyo.

Dzień 4 – Wycieczka na górę Fudżi, wyjazd do Hakone

Dziś wyprawa samochodem na świętą górę Fudżi. Kierowca dowiezie Państwa do stacji nr 5 (na wysokości 2305 m n.p.m.), a stamtąd w dół nad jezioro Kawaguczi, gdzie będzieci mieli Państwo możność przespacerować się po Parku Oishi oraz zwiedzić Itchiku Kubota Art Museum, słynącego ze swych zbiorów kimon z motywem góry Fudżi. Później zwiedzicie Państwo małą wioseczkę Oshino, słynną ze swych pięknych jezior oraz z krytych strzechą domów.

Nocleg w Takuminoyado Yoshimatsu Ryokan, czyli w tradycyjnej aczkolwiek luksusowej japońskiej gospodzie.

Dzień 6 – Cały dzień czas wolny na delektowanie się życiem w japońskim

ryokanie. Państwa pokój ma prywatny taras i onsen (gorące źródła) z widokiem na japoński ogród i góry. W hotelu zapraszamy też na rytuał parzenia herbaty, a wieczorem tradycyjną kolację „kaiseki”.

Nocleg w Takuminoyado Yoshimatsu Ryokan.

Dzień 7 – Wyjazd do Kanazawa

Kierowca zawiezie Państwa na stację, skąd szybkim pociągiem shinkansen pojedziecie do Kanazawa (via Tokio). Kanazawa to miasto położone nad Morzem Japońskim, na wyspie Honsiu. Słynie przede wszystkich ze swych ogrodów krajobrazowych otoczonych górami, dzielnicy samurajów, zamku i japońskich frykasów na targu Omicho. Zwane jest małym Kioto. Na stacji spotkanie z przewodnikiem, który zabierze Państwa do hotelu.

Nocleg w hotelu Nikko Kanazawa.

Dzień 8 – Całodzienne zwiedzanie Kanazawy.

Po śniadaniu zaplanowaliśmy zwiedzanie ogrodu Kenrokuen, uważanego za najpiękniejszy ogród krajobrazowy Japonii. Można w nim podziwiać piękne sadzawki, tradycyjną architekturę japońską, formowane drzewa i kamienne latarnie. Następnie odwiedzicie Państwo założone w 2004 roku Muzeum Sztuki Współczesnej.
Lunch na targu Omicho, słynnym z owoców morza. Po południu przechadzka po Naganamachi, dzielnicy zamieszkałej niegdyś przez samurajów – do dziś stoi tu ich zamek Kanazawa. A potem, o ile czas pozwoli, zajrzymy do dzielnicy gejsz, Higashi Chaya. Można tu będzie zwiedzić jeden z domów gejsz. Wieczorem kolacja i powrót do hotelu.

Nocleg w Araya Totoan Ryokan.

Dzień 9 – Zwiedzanie zabytkowych wiosek: Shirakawa-go i Gokayama

Shirakawa-go słynie z domów o spadzistych dachach. Wytworzył się tu unikalny styl architektoniczny. Zwiedzanie rozpoczniecie Państwo od krytych strzechą chat w wiosce Gokayama, potem lasem przejdziecie do Shirakawa-go.
Wieczorem powrót do hotelu.

Nocleg w Araya Totoan Ryokan.

Dzień 10 – Wyjazd do Kioto

Po śniadaniu zostaniecie Państwo zawiezieni na dworzec, skąd pojedziecie pociągiem do Kioto. Tam na peronie będzie już czekać na Państwa kierowca, który zawiezie Was do hotelu. Reszta dnia – czas wolny. Z hotelu możecie przejść i zwiedzić słynną dzielnicę gejsz – Gion.

Nocleg w Sowaka Ryokan Kioto.

Dzień 11 – Całodzienne zwiedzanie Kioto

Dziś zwiedzanie Kioto z przewodnikiem. Początek w Kinkakuji (świątyni zen), czyli w Złotym Pawilonie, wpisanym na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Zbudował go szogun a każąc pokryć złotymi płatkami chciał pokazać swą potęgę i bogactwo. Potem zabierzemy Państwa do bambusowego lasu w Araszijama. Pełno tu świątyń, wspaniałych cesarskich willi i innych zabytków.
Lunch w świątyni Tenryu-ji (buddyjska odmiana zen), który przygotuje jeden z mnichów tej światyni. Potem zwiedzanie bajecznej willi aktora Okochi Denjiro, usytuowanej w równie pięknym ogrodzie. Przez 30 lat aktor ten wszystkie zarobione pieniądze przeznaczał na upiększanie domu i ogrodu. A efekt zapiera dech w piersiach. Potem powrót do Kioto, spacer po dzielnicy gejsz Gion i kolacja w ich towarzystwie.

Nocleg w Sowaka Ryokan w Kioto.

Dzień 12 – Cały dzień w Kioto

Dziś nasz plan przewiduje zwiedzanie jednej z najsłynniejszych atrakcji Japonii – świątyni Fushimi Inari. Prowadzą do niej charakterystyczne jasnoczerwone bramy Torii. 10000 Torii tworzy korytarze oddzielajace to, co ludzkie, przyziemne, od tego, co boskie. A dokoła rozciąga się piękny las.
Potem zwiedzeniu świątyni będzie czas, by zapoznać się z targiem Nishiki, zwanym “kuchnią Kioto”.

Około 11-ej czeka Państwa zwiedzanie Machiya, typowego, prywatnego, tradycyjnego drewnianego japońskiego domu. Gospodarz domu pokaże Państwu jego wnętrze, poszczególne pokoje, kuchnię, ogród. Następnie czeka Państwa lekcja Obenzai, czyli gotowania zgodnie z tradycą obowiązującą w Kioto. Przygotujecie Państwo swój lunch – 3-4 dania. Potem zwiedzanie zamku XVII-wiecznego Nijo, będącego tradycyjną rezydencją szogunów. I wreszcie pod koniec dnia przygotowaliśmy odwiedzenie galerii japońskiej ceramiki, prowadzonej przez rozmiłowanego w ceramice dziennikarza, Roberta Yelin.

Nocleg w Sowaka Ryokan w Kioto.

Dzień 13 – Kioto

Dzień do własnej dyspozycji w Kioto.

Nocleg w Sowaka Ryokan w Kioto.

Dzień 14 – Nara – wyjazd do Osaki

Dzień rozpoczniecie Państwo od prywatnej ceremonii parzenia herbaty w miejscowej świątyni. Mistrz sztuki parzenia herbaty pokaże Państwu, jak podawać zieloną herbatę oraz odpowiednie słodycze, bo wszystko to musi być zgodne z japońską kulturą i tradycją. Potem – zwiedzanie Nara, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710-740 oraz 745-784. Następnie zwiedzanie świątyni Todaiji oraz Pawilonu Wielkiego Buddy, w którym znajduje się największy posąg Buddy na świecie. Później – wyjazd do Osaki.

Nocleg w hotelu St Regis w Osace

Dzień 15 – Cały dzień w Osace

Po śniadaniu wyjazd samochodem do miasta Sakai, słynącego przede wszystkim z produkcji doskonałych noży kuchennych. Jednego z takich producentów będziecie mieli Państwo możność odwiedzić. Po tej wizycie – powrót do Osaki i przechadzka po centrum miasta, zajrzenie do galerii handlowej i sklepów. Państwa przewodnik zaprosi Was na skosztowanie miejscowych przekąsek. Po południu zwiedzanie miejscowego zamku, wejście na wieżę, z której rozciąga się piękny widok na miasto, a potem zwiedzanie Obserwatorium Pływającego Ogrodu.

Nocleg w hotelu St Regis w Osace

Dzień 16 – Hiroszima i Miyajina

Rano wyjazd pociągiem shinkansen do Hiroszimy. Po przyjeździe zwiedzanie Wyspy Miyajima i sanktuarium Fukuszima, poświęcone tragedii, która wydarzyła się tu 11 marca 2011 roku. Następnie 50-minutowa wycieczka statkiem do Parku Pokoju, spacer po parku. Potem zwiedzanie Muzeum Pokoju Hiroszimy. Wieczorem powrót pociągiem do Osaki.

Nocleg w hotelu St Regis w Osace

Dzień 17 – Powrót do domu

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i powrót do domu.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Japonii ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels