Luksusowa prywatna podróż przez Wietnam i Kambodżę

przykład podróży:

Hanoi. Tysiącletnie miasto poprzecinane szerokimi, trzypasmowymi bulwarami, jeziorami i kolonialną architekturą. To tu rozpocznie się Państwa podróż po Wietnamie. Następnie – rejs po zatoce Halong ze słynnymi, wpisanymi na listę dziedzictwa światowego UNESCO, wyspami z marmuru. Warto też zobaczyć Sajgon, a w nim miejsca związane z wojną wietnamską, jak również delektować się fantastyczną kuchnią w najlepszych restauracjach miasta. Zapraszamy także na 4-dniowy rejs luksusowym statkiem Aqua Mekong, płynącym do Siem Reap w Kambodży, gdzie na podróżnych czeka jeden z cudów świata – świątynie Angkor.

Dzień 0 – Wylot z Warszawy

Dzień 1 & 2 – Hanoi – odpoczynek w kolonialnym stylu

Na lotnisku będzie już czekać na Państwa kierowca, który zawiezie Was do hotelu Sofitel Legend Metropole. Pozostała część dnia wolna, abyście można było odpocząć po długiej podróży.

Hanoi to czarujące miasto z budynkami w kolorze ochry, szerokimi, trzypasmowymi jezdniami i pięknymi jeziorami. Dziś w planie mauzoleum Ho Chi Minha, gdzie znajduje się jego zabalsamowana mumia oraz Świątynia Literatury, czyli pierwszy uniwersytet, w którym kształcili się synowie mandarynów. Po doskonałym lunchu zapraszamy do Muzeum Etnologii, by zapoznać się z zamieszkującymi Wietnam grupami etnicznymi (54). Po spacerze po starej dzielnicy zakończeniem dnia będzie prywatny koktajl w jednej z galerii.

Nocleg w Sofitel Legend Metropole.

Dzień 3 – Hanoi – Ha Long

Po śniadaniu czeka Państwa wyjazd nad Zatokę Ha Long, gdzie z pokładu luksusowej łodzi będziecie mogli zobaczyć całą zatokę i jej spektakularną scenerię z małymi wysepkami, grotami i pięknymi lagunami.

Lunch i kolacja oraz nocleg na 5-gwiazdkowej łodzi Violet.

Dzień 4 – Zatoka Ha Long / Hanoi / Hue

Dziś Państwa łódź zatrzyma się przy maleńkiej plaży na wyspie Ti. Po południu powrót do Hanoi, przejazd na lotnisko i lot do Hue, dawnej stolicy Wietnamu. W Hue będzie już czekać na Państwa przewodnik, który zabierze Was do urządzonego w stylu art deco hotelu La Residence. W ubiegłym wieku, od 1930 r budynek, w którym znajduje się dziś ten hotel, był rezydencją francuskiego gubernatora.

Dzień 5 – Hue

W XVII-XIX w. Hue było stolicą feudalnej dynastii Nguyen, dlatego też nie brakuje tam pięknych świątyń i bogatych grobowców władców. Przewodnik zabierze Państwa na wycieczkę, podczas której będziecie mogli zobaczyć wpisaną na listę dziedzictwa światowego UNESCO cesarską cytadelę, a potem pagodę Thien Mu, a w końcu piękne grobowce królewskie. A wieczorem – degustacja tutejszych pyszności w restauracji Ancient Hue i podziwianie towarzyszących temu występów.

Nocleg w hotelu La Residence.

Dzień 6 – Hue / Da Nang

Po śniadaniu przewodnik zabierze Państwa do miasta Da Nang, gdzie przez dwa kolejne dni Państwa domem będzie wspaniały Four Seasons Resort The Nam Hai. Położony tuż nad morzem, zbudowany w tradycyjnym stylu wietnamskich świątyń, wprost tonie w zieleni wspaniałego ogrodu, o który dba aż 100 ogrodników. Reszta dnia – czas wolny.

Nocleg w Four Seasons Resort The Nam Hai.

Dzień 7 – Da Nang

Świątynia My Son to jedna z najbardziej znanych świątyń hinduizmu w Azji Południowo-Wschodniej i właśnie jej zwiedzanie znajduje się w dzisiejszym programie. Świątynia została zbudowana w dolinie, jest otoczona wzgórzami, nad którymi górują potężne góry Nui Rang Meo. Po obejrzeniu zabytków i dowiedzeniu się o kulturze Cham, powrót do Da Nang.

Nocleg w Four Seasons Resort The Nam Hai

Dzień 8 – Da Nang / Sajgon

Ranek wolny, czas, by rozkoszować się zabiegami spa. W południe – prywatna lekcja gotowania i lunch, a potem wylot do 10-milionowego Sajgonu, który od 1975 r. nosi nazwę Ho Chi Minh City. Co prawda Sajgon raczej przypomina nowoczesną metropolię, ale nie brak tam zabytków świadczących o kolonialnej przeszłości. Kolacja w fantastycznej restauracji Home Finest.

Nocleg w Park Hyatt Saigon.

Dzień 9 – Sajgon

Dziś zwiedzanie Sajgonu śladami wojny wietnamskiej. Trzeba zobaczyć konsulat Stanów Zjednoczonych, w którym niegdyś mieściła się siedziba CIA i skąd w 1975 r. helikoptery ewakuowały amerykańskich obywateli. W kawiarni mieszczącej się na dachu hotelu Rex przerwa w zwiedzaniu na kawę, po czym pokażemy Państwu, gdzie w czasie wojny wietnamskiej mieściła się siedziba rządu Płd. Wietnamu. Zobaczycie także rezydencję prezydencką oraz miejsce, w którym 30 stycznia 1968 r., gdy zbliżała się ofensywa Tet, ukryto broń Vietkongu. Lunch składający się z tradycyjnej zupy „pho” zjecie Państwo w historycznej siedzibie dowódców Vietkongu. Tam zebrali się, by opracować ofensywę Tet. Reszta popołudnia czas wolny. Wieczorem zarezerwowaliśmy stolik w restauracji Square One.

Nocleg w Park Hyatt Saigon.

Dzień 10 – 13 – Delta Mekongu

Po śniadaniu wyjazd do Delty Mekongu, gdzie z pokładu luksusowego statku Aqua Mekong zobaczycie Państwo prawdziwe życie Wietnamu toczące się w małych miasteczkach i wioskach nad brzegiem rzeki. Będzie okazja, by poznać lokalnych mieszkańców w ich domach, udać się na wycieczkę rowerową wzdłuż pól ryżowych i plantacji owocowych, odwiedzić kolorowe targi i spróbować lokalnych przysmaków. Na statku jedzenie jest fenomenalne, a szef kuchni nauczy Państwa przygotowywać kilka wietnamskich potraw.

Noclegi na statku Aqua Mekong.

Dzień 14 – Siem Reap
Dzisiaj przypływają Państwo do Siem Reap, skąd kierowca zabiera Was do hotelu Phum Baitang. Reszta dnia wolna. Państwa hotel to prawdziwa oaza spokoju. Phum Baitang jest zbudowany w formie kambodżańskiej wioski, na którą składa się szereg luksusowych drewnianych willi przypominających domy lokalnych mieszkańców, niektóre z nich z basenami, a wszystko otoczone jest polami ryżowymi, drzewami palmowymi i wylegującymi się pod nimi bawołami. Cudowne miejsce.

Nocleg w Phum Baitang.

Dzień 15 – Siem Reap

Królestwo Kherów zostało założonae w IX w. i przetrwało jakieś 500 lat. Jego wspaniałe budowle zamieniały się w ruinę a wiele świątyń porosło dżunglą. Ponownie zostało odkryte w XIX w. i od tamtej zrujnowane budowle są restaurowane. Dzisiaj odwiedzicie Państwo Angkor Thom, starożytne królewskie miasto imperium Khmerów, a w nim świątynię Bayon.
A wieczorem kolacja w stylowej, prywatnej willi znajdującej się w ślicznej miejscowości. Wieczorem warto zobaczyć wracające z pól wozy zaprzężone w bawoły, czy dzieci myjące te zwierzęta i skaczące z mostu do wody. Czekając na kolację warto przejść się po okolicy, a zewsząd dochodzić będą dźwięki muzyki, bo miejscowa ludność lubi grać na różnych instrumentach.

Nocleg w Phum Baitang.

Dzień 16 – Siem Reap

Dziś czeka Państwa wspaniały dzień: zwiedzanie parku archeologicznego wpisanego do światowego dziedzictwa UNESCO, czyli kompleksu świątyń Angkor Wat, jednego z cudów świata. Do dziś zachowało się ich około 100, a powstały 700-1100 lat temu. Zobaczycie Państwo dziesiątki fragmentów ruin, których znaczenie plasuje je na równi z piramidami w Egipcie, grobowcem Taj Mahal czy Machu Picchu.
Zabieramy Państwo również do Ta Prohm, mniejszej, zarośniętej dżunglą świątyni, która specjalnie nie jest odrestaurowana. Potężne korzenie oplatają mury Ta Prohm, co tworzy niepowtarzalny klimat zaczarowanego i magicznego miejsca.

Po kolacji w mieście, zabieramy Państwa do uroczego Phare Circus w Siem Reap, w którym wykonawcy wykorzystują teatr, muzykę, taniec i współczesną sztukę cyrkową do opowiadania wyjątkowych kambodżańskich historii.

Nocleg w Phum Baitang

Dzień 17 – Odlot do domu

Rano czas wolny, a potem kierowca zabierze Państwa na lotnisko, z którego odlecicie do kraju.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Indochin? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels