Luksusowy rejs wokół wysp Galapagos

przykład podróży:

Zastygły w dawnej erze świat wysp Galapagos – niezapomniany rejs małym luksusowym statkiem śladami Darwina i bliskie spotkania m.in. z legwanami, lwami morskimi, gigantycznymi żółwiami, delfinami i pingwinami.

Dzień 0 – Wylot z Warszawy

Dzień 1 – Przylot do Quito

Na lotnisku w Quito będzie już czekać przewodnik, który zabierze Państwa do hotelu. Potem do końca dnia czas wolny, by odpocząć po długiej podróży. W Quito zatrzymacie się Państwo w nowo odrestaurowanym, historycznym, butikowym hotelu Casa Gangotena, umeblowanym antykami, z oszklonym patio i pięknym ogrodem pełnym pachnących kwiatów.

Dzień 2 – Zwiedzanie Quito

Quito to stolica a równocześnie jedno z najpiękniejszych miast Ekwadoru, położone na wysokości 2850 metrów n.p.m. Zostało założone w XVI w. na ruinach inkaskiego miasta i jest najlepiej zachowanym historycznym miastem w Ameryce Środkowej, pełnym brukowanych kocimi łbami uliczek, białych murów i kościołów. Miasto zostało wpisane na listę dziedzictwa światowego UNESCO.

Nocleg w Casa Gangotena Quito

Dzień 3 – Lot na Wyspy Galapagos – wyspy Baltra i North Seymour

Rano czeka Państwa lot na Galapagos. Po przybyciu na wyspę Baltra przewodnik zawiezie Państwa do portu, gdzie będzie już czekać na Was duży i wygodny jacht „La Pinta”, na którym z łatwością pomieści się 48 osób. Z jego pokładu będzie można oglądać te same widoki, które 170 lat temu podziwiał Karol Darwin. Lunch na jachcie, a potem spacer wzdłuż wybrzeża wyspy North Seymour i podziwianie kolonii pięknych żyjących tam ptaków. Wieczorem koktajl i kolacja.

Nocleg na jachcie „La Pinta”

Dzień 4 – Wyspy Isabela i Fernandina

Dziś od rana będziecie Państwo odkrywać wybrzeże wyspy Isabela, a przewodnik zapozna Was z jej geologiczną historią w której największą rolę odgrywały wulkany. Zarówno na wyspie jak i w oceanie aż roi się od fantastycznych zwierząt i jeśli pogoda pozwoli, będziecie mogli Państwo nurkować z maskami i może zobaczyć wspaniałe wielkie zielone żółwie.
Po południu czas na zwiedzenie najmłodszej ale i najbardziej „dziewiczej” z wysp archipelagu Galapagos – wyspy Fernandina. Zdaniem wielu to najpiękniejsza wyspa archipelagu, o wspaniałej faunie, wśród której można zobaczyć jastrzębie, pingwiny, nielatające kormorany oraz podziwiać wulkaniczny krajobraz.

Nocleg na jachcie „La Pinta”

Dzień 5 – Wyspa Isabela

Po śniadaniu popłyniecie Państwo do Urbina Bay, gdzie erupcja wulkaniczna spowodowała wybrzuszenie dna morskiego. Można tu zobaczyć piękne muszle, kolonię koralowców, a nawet wieloryby, a na lądzie iguany.
Na północny zachód od wyspy Isabela znajduje się grota Tagus Cove, niegdyś ulubiona kryjówka piratów i wielorybników, a dziś miejsce chętnie odwiedzane przez podróżnych. Będziecie mogli Państwo nurkować i popływać kajakiem. Potem proponujemy Państwu wspinaczkę na szczyt Krateru Darwina wypełnionego słoną wodą.

Nocleg na jachcie „La Pinta”

Dzień 6 – Wyspy Rabida i Santa Cruz

Rano opuścicie Państwo jacht na wyspie Rabida. Podczas nadbrzeżnego spaceru można będzie obserwować morskie iguany, drozdy i wiele innych ptaków oraz zwierząt. Jest to też świetne miejsce do nurkowania z maską. A kto nie przepada za tym sportem, będzie mógł popływać łodzią o szklanym dnie i poobserwować życie morskiej fauny.

Z kolei z północnego wybrzeża wyspy Santa Cruz rozciąga się fantastyczny widok na Cerro Dragon (Wzgórze Smoka). Podczas spaceru wśród licznych lagun można będzie zobaczyć żyjące tu gatunki ptaków, a z głębi wyspy rozciąga się niebywały widok na wyspy leżące w zachodniej części archipelagu. Można też będzie zobaczyć lądowe gatunki iguan.

Nocleg na „La Pinta”

Dzień 7 – Puerto Ayora i stacja badawcza im. Darwina / Wzgórza wyspy Santa Cruz

Rano czeka Państwa zwiedzanie stacji badawczej im. Darwina, a w niej inkubatorów dla żółwi olbrzymich i niebywałego lasu gigantycznych opuncji. Lunch przy basenie w Finch Bay Eco Hotel.

Po lunchu samochód zabierze Państwa w głąb wyspy Santa Cruz. To doskonale miejsce, by zaobserwować pięknego ptaka jakim jest żarek rubinowy i endemiczny gatunek drzew scalesia. Jeśli wybierzecie się tu Państwo w okresie grudzień – połowa kwietnia lub od lipca do grudnia, to w programie wycieczki znajdzie się też obserwowanie żółwi olbrzymich – o ile pozwoli pogoda.

Nocleg na jachcie „La Pinta”

Dzień 8 – Post Office Bay / Punta Cormorant na wyspie Floreana

Po śniadaniu popłyniemy do Post Office Bay, by zobaczyć m.in. historyczną beczkę, która przez dwa wieki służyła jako skrzynka pocztowa. Z pewnością spodoba się też Państwu wyprawa pontonami przez labirynt kanałów na północnym krańcu Floreany. A wszędzie jest mnóstwo miejsc do nurkowania z maską.

Zanim zejdziecie Państwo na ląd w Punta Cormoran możecie nurkować z maską i popływać wzdłuż brzegu łodzią o szklanym dnie. Po zejściu na ląd z pewnością będziecie Państwo zaskoczeni niebywałą czystością tutejszej plaży oraz pięknymi gatunkami ptaków, w tym flamingów. Po drugiej stronie wyspy można zobaczyć żółwie morskie, które na noc wychodzą na plażę.

Nocleg na jachcie „La Pinta”

Dzień 9 – Wyspy Santa Fe i South Plaza

Dziś proponujemy Państwu wyprawę pontonami wzdłuż brzegu wyspy Santa Fe a w jej trakcie będziecie mogli obserwować wylegujące się na plaży lwy morskie. Na brzegu są też endemiczne gatunki, jak np. iguany. Będzie też możność nurkowania z maską i oglądania pięknej rafy koralowej. Turkusowe wody kontrastują z białym piaskiem i czarnymi wulkanicznymi skałami, porośniętymi krzakami opuncji, na których lubią wygrzewać się iguany.

Nocleg na jachcie „La Pinta”

Dzień 10 – Wyspa San Cristobal – Guayanquil

Po śniadaniu wyjazd na lotnisko i powrót na kontynent. Wieczór w Guayaquil.

Nocleg w Oro Verde w Guayanquil

Dzień 11

Quito – wylot do domu
Po śniadaniu kierowca zawiezie Państwa na lotnisko, skąd odlecicie do kraju.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Peru i na Galapagos ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels