Magiczne Chiny

przykład podróży:

W tym kraju zdumiewa wszystko, a przede wszystkim jego ogrom. Olbrzymie jest tu wszystko: powierzchnia, miasta, rzeki, kultura, różnorodność języków i kuchni, liczba ludności. Chiny są magiczne i taki też będzie Państwa pobyt w tym kraju.

Dzień 1 – Pekin

Przylot do Pekinu. Przez kilka najbliższych dni zatrzymacie się Państwo we hotelu Rosewood. Po podróży najlepszym relaksem będzie przejażdżka łódką po pięknym jeziorze obok Pałacu Letniego, a ucztą dla podniebienia – kolacja złożona z chińskich frykasów.

Nocleg w Rosewood Hotel w Pekinie

Dzień 2 – Świątynia Nieba i wycieczka rykszą

Proponujemy zwiedzanie jednego z najświętszych miejsc starożytnych Chin – Świątyni Nieba. To tutaj cesarz prosił Niebo o obfite plony. Zajrzymy też na targ antyków i staroci – a można tu znaleźć prawdziwe cuda!
Dalsze zwiedzanie miasta odbywać się będzie rykszą, której trasa będzie przebiegać tradycyjnymi chińskimi traktami (hutong), dzięki czemu będziecie Państwo mogli zobaczyć, jak wyglądają dzielnice, w których mieszkają zwykli Chińczycy. Będzie też możliwość odwiedzenia chińskiego domu i porozmawiania z mieszkającą tam rodziną.

Nocleg w Rosewood Hotel w Pekinie

Dzień 3 – Lunch na Wielkim Murze

Dziś zaplanowaliśmy zwiedzanie Wielkiego Muru. Został on zbudowany, aby chronić Chiny przed atakami wędrownych plemion. Rozmiar i niezwykłość Muru robią wrażenie na wszystkich, którzy widzą go po raz pierwszy. Fragment, który chcemy Państwu pokazać, znajduje się w odległości 2,5-godzinnej jazdy samochodem od Pekinu, ale jest uważany za najpiękniejszy odcinek tej imponującej budowli. Na Wielkim Murze będzie na Państwa czekać elegancki lunch przygotowany specjalnie dla Państwa. Na tę wyjątkową okazję proponujemy specjalny rocznik wina!

Nocleg w Rosewood Hotel w Pekinie

Dzień 4 – Miasto Zakazane

Ten dzień to spotkania z kontrastami przeszłości i teraźniejszości. Najpierw Plac Tienanmen, symbol autorytarnej władzy dzisiejszych Chin, a potem Miasto Zakazane, nazwane tak, bo w cesarskich czasach zwykłym ludziom nie wolno było wchodzić na teren tego pałacowego kompleksu. W Zakazanym Mieście zwiedzicie Państwo jeszcze Chonghuagong, fragment, do którego turyści nie mają wstępu.
Po południu przelot do Xi’an, przejazd do hotelu i udział w lekcji przygotowywania słynnych chińskich pierożków.

Nocleg w Sofitel Legend Hotel w Xi’an

Dzień 5 – Miasto Xi’an i Terakotowa Armia

W III w. p.n.e., za panowania cesarza Qin Shi Huanga, Xi’an (czyt. Si’an) było stolicą Chin. Jednak ten słynny z tyranii cesarz, który zjednoczył Chiny, jest dziś sławny z zupełnie innego powodu. To za jego czasów powstała słynna Terakotowa Armia. Zobaczycie Państwo odkopane zupełnie przypadkowo przez rolnika na polu w 1974 r. naturalnej wielkości, wypalone z gliny figury wojowników, koni, wozów bojowych itd. (w sumie 13 000 sztuk). Po południu przelot do Guilin, gdzie piękne, zapierające wręcz dech widoki będą miłym relaksem po miejskim gwarze.

Nocleg w Banyan Tree Hotel Yangshuo.

Dzień 6 – Guilin i rzeka Li

Po śniadaniu proponujemy rejs bambusową tratwą po mało znanej rzece Li. Piękne krajobrazy i sceny, jakich nie zobaczy się nigdzie indziej. Wieśniacy wyciągający trzciny rosnące na dnie rzeki, aby później, po wysuszeniu, upleść z nich kosze, kapelusze itp., tresowane kormorany, nurkujące po ryby na znak dany przez właściciela – jednym słowem dla nas widoki niezwykłe, ale tam stanowiące część codziennego, wiejskiego życia. Będzie też spacer wśród pól ryżowych i wizyta w miejscowej szkole.

Nocleg w Banyan Tree Hotel Yangshuo.

Dzień 7 – Paryż Wschodu, czyli Szanghaj

Rano wylot do Szanghaju. W XX wieku było to najbardziej zachodnie z chińskich miast, o czym zresztą będzie świadczyć widok z restauracji na 92 piętrze, gdzie zjedzą Państwo lunch w hotelu Park Hyatt – wręcz oszałamiający przykład wyzwania architektonicznego, o jakie pokusił się projektant. Obecnie Szanghaj można śmiało zaliczyć do najbardziej futurystycznych miast świata. Kolacja w restauracji M on the Bund.

Nocleg w Bvlgari Hotel w Szanghaju.

Dzień 8 – Szanghaj

Ten dzień zacznie się od krótkiego zapoznania Państwa z architekturą Szanghaju z czasów kolonialnych, a przewodnikiem będzie członek tamtejszego Towarzystwa Historycznego. W czasie tej wycieczki nie sposób nie odwiedzić dzielnicy French Concession, której architektura i wysadzane sykomorami aleje sprawiły, że zwana jest „Paryżem Wschodu”. A potem wizyta w położonej również na terenie tej dzielnicy części handlowej. Po kolacji pokaz akrobatyczny, a jest to umiejętność, z której Chińczycy słyną.

Nocleg w Bvlgari Hotel w Szanghaju.

Dzień 9 – Szanghaj

Rozpocznie go wizyta w najbogatszym w całych Chinach muzeum Szanghajskim, którego eksponaty to zarówno ceramika, jak i przedmioty wykonane z jaspisu oraz meble. Potem odwiedzicie Państwo Ogrody Ju, stanowiące doskonały przykład chińskiej sztuki architektury zieleni. Następnie będzie czas na spacer po starej dzielnicy miasta, odwiedzenie świątyni buddyjskiej, zaś pożegnalną kolację zaplanowaliśmy w jednej z najwspanialszych restauracji, z której roztacza się niebywały widok na nadbrzeża Bund i Pudong.

Nocleg w Bvlgari Hotel w Szanghaju.

Dzień 10 – Pożegnanie z miastem i powrót

Po śniadaniu będzie trochę czasu na pożegnalny spacer po Szanghaju, po czym przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Chin ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels