Malownicza Lizbona

przykład podróży:

Portugalia kojarzy sie każdemu z Lizboną – zarówno miastem, jak i portugalskim jedzeniem, winami i muzyką fado. Stare miasto o niepowtarzalnym klimacie, w którym nie zabraknie okazji do wypicia dobrego portu i do posmakowania tradycyjnej portugalskiej kuchni. Miasto to jest fantastycznym miejscem na spędzenie długiego weekendu, a nawet i całego tygodnia… W Lizbonie zatrzymują się Państwo w eleganckim hotelu Four Seasons Ritz. Na miejscu przewodnik pokaże Państwu najciekawsze miejsca w Lizbonie, jak również przepiękne pałace w Sintrze, winnice w Alentejo oraz zabierze Państwa na koncert fado.

Dzień 1 – Lizbona/ Wieczór fado

Przylot do Lizbony i przejazd do hotelu z prywatnym kierowcą. Państwa domem w Lizbonie jest urocza Pousada de Lisboa. Ten hotel łączy luksus z historią, sztuką i współczesnym komfortem. Na dodatek z jego okien rozciąga się wspaniały widok.

A wieczorem zapraszamy na niezapomniany wieczór fado – tzn. połączenie tradycyjnej portugalskiej kuchni i dźwięków fado. Fado zostało w 2011 roku sklasyfikowane przez UNESCO jako światowe dziedzictwo ludzkości, a narodziło się w Lizbonie w XIX wieku. Magiczne, niezwykle charakterystyczne brzmienie muzyki fado czaruje swoją prostotą, melancholią i głębią, a najlepiej posłuchać jego dźwięków w dzielnicy Alfama i Bairro Alto. Nasz propozycja to kolacja i koncert w Clube do Fado.

Nocleg w Pousada de Lisboa.


Dzień 2 – Lizbona: zwiedzanie i przejażdżka słynnym żółtym tramwajem

Dzień poświęcony będzie poznawaniu stolicy Portugalii. Lizbona rozciąga się wzdłuż brzegów rzeki Tag i to tu, od wieży Belem, rozpoczynamy zwiedzanie miasta. Przez setki lat z tej właśnie fortecy portugalscy odkrywcy wyruszali na podbój nowego świata. Krótki spacer zaprowadzi Państwa do Mosteiro Dos Jeronimos, wspaniale zdobionego klasztoru zbudowanego w stylu, który narodził się za panowania Manuela I (1495-1521). Jest to miejsce pochówku wielkiego odkrywcy Vasco da Gamy, a sam klasztor figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po południu proponujemy zwiedzanie historycznego centrum Lizbony oraz przejażdżkę słynnym lizbońskim tramwajem.

Na kolację wybraliśmy doskonałą restaurację, Alma, założoną przez Henrique Sá Pessoa. Mieści się w starym, XVIII-wiecznym magazynie książek (2* Michelin).

Nocleg w Pousada de Lisboa.


Dzień 3 – Srebrne Wybrzeże / Sintra / Rejs o zachodzie słońca

Tego dnia pojedziecie Państwo na północ, aby zobaczyć wspaniałe Srebrne Wybrzeże. Po porannej kawie w ogrodach Areias do Seixo, spojrzeniu na ocean i jego dziewicze plaże proponujemy Państwu uczestnictwo w łowieniu ryb i zbieraniu małż. Potem posiłek przygotowany przez tutejszego szefa kuchni.
A po południu – zwiedzanie magicznej Sintry i jej pałaców. Przewodnik poprowadzi wąskimi ścieżkami Sintry, gdzie już tradycyjnie portugalscy władcy posiadali swoje rezydencje. Zwiedzimy jeden z pałaców (Palacio da Pena lub Palacio da Vila).

Potem pojedziecie Państwo dalej wzdłuż wybrzeża, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na ocean i rzekę Tag. Zatrzymamy się na chwilę w Boca do Inferno i Cabo da Roca, najdalej wysuniętych na zachód punktach naszego kontynentu. W Cascais wsiądziecie na pokład statku i popłyniecie wzdłuż zatoki Cascais i rzeki Tag. Stąd będzie wspaniały widok na Lizbonę. Podczas rejsu serwowane będą napoje i przekąski. Opuścicie pokład łodzi w Lizbonie, a Państwa kierowca zawiezie Was do hotelu.

Wieczorem zapraszamy na elegancką kolację w restauracji Tagide, z której rozciąga się wspaniały widok na rzekę Tag.

Nocleg w Pousada de Lisboa


Dzień 4 – Alentejo / Świat win / 2 gwiazdki Michelin w XVII-wiecznym pałacu

Słynne tutejsze powiedzenie brzmi: „Dla moich wnuków zasadziłem drzewo korkowe, dla moich dzieci – drzewo oliwne, a dla siebie – winorośl”.

Dziś czeka Państwa wyjazd do Alentejo. Są tu śliczne małe wioseczki, pola dębów korkowych, puste drogi, gaje oliwne i miasta, które nie zmieniły się niemal od stuleci. Obejrzycie miasto Evora wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynące ze swego XVI-wiecznego akweduktu, rzymskiej świątyni liczącej sobie 2000 lat i strasznej krypty zwanej Kaplicą Kości. Część murów miejskich wznieśli Rzymianie, a dokończyli je Maurowie i Portugalczycy, ale było to już w średniowieczu.

Lunch zjecie w słynnej winiarni przy akompaniamencie tutejszej muzyki i śpiewu – Cante Alentejano. Podczas lunchu degustacja wybornych win z regionu Alentejo.

Po powrocie do Lizbony czeka na Państwa kolacja w XVII-wiecznym Fronteira Palace, w towarzystwie dzisiejszych właścicieli pałacu. To jeden z niewielu lizbońskich pałaców znajdujących się jeszcze w rękach prywatnych. Zresztą jest w posiadaniu jednej rodziny przez dwanaście pokoleń! Właściciele oprowadzą Państwa po wspaniałych komnatach, bogato dekorowanych XVII- i XVIII wiecznymi kafelkami azulejos oraz malowidłami. Kolację przygotuje kucharz Jose Avillez, pracujący na co dzień w szczycącej się 2 gwiazdkami Michelin lizbońskiej restauracji Belcanto.

Nocleg w Pousada de Lisboa


Dzień 5 – Powrót do domu

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot do Warszawy.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Peru i na Galapagos ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels