Najpiękniejsze parki narodowe Ameryki

przykład podróży:

Dzień 1 – Powitalna kolacja w San Francisco

Zaraz po wylądowaniu w San Francisco skierujecie się Państwo do wypożyczalni samochodów i wypożyczonym autem pojedziecie do swojego hotelu, którym będzie świetnie położony w nadmorskiej dzielnicy Fisherman’s Wharf hotel Argonaut. Reszta dnia, aż do wieczora, czas wolny. Kolacja w uroczej, położonej nieopodal hotelu restauracji Cioppino’s.

Nocleg w Argonaut Hotel


Dzień 2 – Przejażdżka rowerem po moście Golden Gate i zwiedzanie więzienia Alcatraz

Po śniadaniu będzie czekać na Państwa przewodnik, z którym udacie się na 3-godzinną rowerową wycieczkę po San Francisco. Pojedziecie wzdłuż nadbrzeża, przez Fort Mason do mariny, do Presidio National Park i dalej w stronę Golden Gate do miasteczka Sausalito, leżącego po drugiej stronie zatoki. Tam zjecie lunch w Scoma’s Sausalito i wrócicie do San Francisco promem.
W drugiej połowie dnia w planie jest zwiedzanie dziś już nieczynnego więzienia Alcatraz.

Nocleg w Argunaut Hotel


Dzień 3 – Doliny Napa i Sonoma

Dzisiejszy program z pewnością zadowoli miłośników wina. Będziecie Państwo w zagłębiu winiarskim Kalifornii, w dolinach Napa i Sonoma i będziecie mogli skosztować tutejszych win. Kalifornijski przemysł winiarski narodził się właśnie w dolinie Sonoma. W winnicy Rudds czekać będzie na Państwa degustacja win i lunch. Nieopodal leży inna winnica, jedna z najsłynniejszych na świecie – Opus one, inicjatywa Roberta Mondavi i Barona Philippe de Rotschild. Jeśli czas pozwoli, to zwiedzicie Państwo jeszcze jedną winnicę, Beringer Vinyards. Historia tej marki sięga 1868 r. Dziś produkuje nie tylko doskonałe wina białe i czerwone, lecz także różowe, zwane „Blush”. Pod wieczór powrót do hotelu. Kolacja w hotelu.

Nocleg w Argonaut Hotel


Dzień 4 – Fish Camp, Park Narodowy Yosemite

Śniadanie. Potem czas wolny, można wybrać się do miasta samemu lub z przewodnikiem. Wczesnym popołudniem wymeldowanie z hotelu i 4-godzinna jazda samochodem do Parku Narodowego Yosemite, gdzie zatrzymacie się Państwo na dwie noce w Tenaya Lodge w Fish Camp. Tenaya Lodge to najlepszy hotel w tej okolicy, luksusowy, posiadający spa i kilka restauracji.

Nocleg w Tenaya Lodge


Dzień 5 – Wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Yosemite

Po śniadaniu spotkanie w hotelu z przewodnikiem (wyłącznie do Państwa dyspozycji), który zabierze Was na całodzienną wycieczkę – pieszo-samochodową po parku Yosemite. A jest co oglądać! Yosemite słynie z potężnych, granitowych klifów, wielkich wodospadów oraz gigantycznych sekwoi. Zobaczą Państwo m.in. główne punkty widokowe na całą dolinę – Tunnel View i Glacier Point, wysoką na 2307 m n.p.m. skałę El Capitan (popularną wśród wspinaczy), skałę Half Dome, Mirror Lake, szereg wodospadów i Mariposa Grove ze słynnymi gigantycznymi sekwojami. Lunch w historycznym hotelu Majestic.

Nocleg w Tenaya Lodge


Dzień 6 – Wycieczka do Doliny Śmierci/Lunch w Mammoth Lakes

Po śniadaniu i wymeldowaniu się z hotelu czeka Państwa 7-godzinna jazda samochodem, z przystankiem na lunch w Mammoth Lakes, do Parku Narodowego Doliny Śmierci. Dolina Śmierci to obszar depresji na pustyni Mojave. Tam też zatrzymacie się Państwo w hotelu zbudowanym w 1927 r. Hotel otacza piękny ogród, a cały obiekt figuruje na liście historycznych miejsc.

Nocleg w The Inn at Death Valley


Dzień 7 – Park Narodowy Doliny Śmierci/Park Narodowy Zion

Zaraz po śniadaniu czeka Państwa zwiedzanie Doliny Śmierci. Koniecznie trzeba zobaczyć Badwater, czyli niewielkie wyschnięte słone jezioro, które jest najniżej położonym miejscem na półkuli zachodniej, Artist’s Drive (kanion o bajecznych kolorach ścian), Diabelskie Pole Golfowe, Zabriskie Point – i kilka innych miejsc.

Potem jazda do Parku Narodowego Zion, po drodze przystanek na lunch. Po przybyciu do Springdale meldują się Pańśtwo w hotelu oraz w restauracji Kings Landing Bistro na kolację.

Nocleg w Best Western Plus Zion Canyon Inn


Dzień 8 – Wycieczka z przewodnikiem po Parku Narodowym Zion / Po południu czas wolny

Śniadanie. Potem trwająca pół dnia wycieczka po Parku Narodowym Zion wraz z Państwa prywatnym przewodnikiem, który zaprowadzi Was do najciekawszych miejsc. A są tam wspaniałe, wytworzone przez erozję formacje skalne, ciekawa flora oraz fauna. Potem czas wolny, który można przeznaczyć na dalsze zwiedzanie parku.

Nocleg w Best Western Plus Zion Canyon Inn


Dzień 9 – Przejazd do Tropic w stanie Utah / Park Narodowy Bryce Canyon

Po śniadaniu i wymeldowaniu się z hotelu 2-godzinna jazda samochodem do Tropic, położonego na skraju Parku Narodowego Bryce Canyon, w stanie Utah. Tropic to mała miejscowość, położona 1923 m n.p.m. Po przyjeździe do parku Bryce dobrze jest objechać cały park dookoła, zatrzymując się w miejscach widokowych i przespacerować się. Park ten słynie z olbrzymich, 10-piętrowych uformowanych przez odbywającą się od 50 milionów lat erozję filarów, kanionów, przypominających okna prześwitów, a niekiedy całych mistycznych zamków. Cały objazd parku to trasa licząca ok. 40 km.

Nocleg w Best Western Plus Bryce Canyon Grand Hotel


Dzień 10 – Jazda do Page w Arizonie i trwający pół dnia spływ rzeką Kolorado

Po śniadaniu wyjeżdżają Państwo z Tropic w kierunku Page w Arizonie. Ta podróż nie powinna trwać dłużej niż 2,5 godz. A tam wsiadacie Państwo na łódkę i odbywacie trwającą pół dnia wyprawę po rzece Kolorado. Wyprawa rozpoczyna się w Page, potem łódź płynie przez Glen Canyon Dam i dalej w dół jednego z najpiękniejszych kanionów świata. Po wycieczce przejedziecie Państwo swoim samochodem do hotelu na kolację i nocleg.

Nocleg w Hyatt Place Lake Powell


Dzień 11 – Wycieczka z przewodnikiem do górnej części Kanionu Antylopy / Przejazd do Wielkiego Kanionu Kolorado (Arizona)

Po śniadaniu czeka Państwa godzinne zwiedzanie Kanionu Antylopy. Kanion Antylopy dzieli się na dwie części: górną oraz dolną. Słynniejsza jest jego górna część, z pięknymi tzw. słupami świetlnymi. Dlatego warto być tam rano, by zobaczyć i sfotografować to zjawisko!

Potem 2,5 jazda do Wielkiego Kanionu Kolorado w Arizonie. Tam zatrzymacie się Państwo we wspaniale położonym tuż nad południowym zboczem kanionu hotelu El Tovar. Tam też czekać już będzie na Państwa kolacja.

Nocleg w El Tovar


Dzień 12 – Wielki Kanion Kolorado

Po śniadaniu polecamy wybrać się na pieszą wycieczkę. W zależności od kondycyjnej formy jest wybór pomiędzy szlakiem South Kabab Trail, Bright Angel Trail i Rim Trail. Na życzenie możemy zarezerwować lot nad kanionem helikopterem.

Nocleg w El Tovar


Dzień 13 – Przejazd samochodem do Las Vegas (Nevada), tam czas wolny

Po śniadaniu wsiadacie Państwo do samochodu i jedziecie do las Vegas. To ok. 4 godzin jazdy. Zatrzymacie się w hotelu Four Seasons. Po rozpakowaniu się i odświeżeniu, polecamy wspaniały, otoczony palmami basen na dachu hotelu. Wieczór do dyspozycji Państwa. Prosimy o sprecyzowane życzeń, co do restauracji, ponieważ wybór jest ogromny.

Nocleg w Four Seasons w Las Vegas.


Dzień 14 – Las Vegas – Los Angeles / Przejażdżka na rowerach po Santa Monica / Pożegnalna kolacja

Rano po śniadaniu i wymeldowaniu się z hotelu czeka Państwa jazda samochodem do Santa Monica. Tam zatrzymacie się w hotelu usytuowanym tuż przy plaży, ale i blisko wspaniałych sklepów, restauracji i kafejek. Świetne miejsce. Zresztą i Państwa hotel ma doskonałą restaurację, Cast Restaurant, oferującą nie tylko wyborne jedzenie, ale i nastrojową atmosferę.

Po południu proponujemy rowerową wycieczkę wzdłuż nadbrzeża Santa Monica.

Nocleg w hotelu Viceroy w Los Angeles


Dzień 15 – Los Angeles / Wylot do domu

Po śniadaniu czas wolny. Macie Państwo do dyspozycji cały dzień. Nasze sugestie co do spędzenia tego czasu: Peterson Automotive Museum, studio filmowe Warner Bros., Getty Center, sklepy wzdłuż Trzeciej Ulicy, a może wyprawa do Hollywood i Beverly Hills?

Pod wieczór wyjazd na lotnisko, gdzie oddacie Państwo samochód i – czas na powrót do domu. Lot potrwa całą noc.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do USA ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels