Peru i Galapagos, czyli złoto Inków i żółwie słoniowe

przykład podróży:

Ta imponująca podróż łączy w sobie tajemnice starożytnego królestwa Inków z sekretami przedziwnego, wynurzającego się z oceanu archipelagu wulkanicznych Wysp Galapagos. Wyspy te mają jeszcze kilka innych nazw: Archipelag Kolumba, Wyspy Zaczarowane czy Wyspy Żółwie. Ta ostatnia nazwa pochodzi od olbrzymich żółwi (tzw. słoniowych), których sporo można spotkać na Galapagos.

Początek podróży ma miejsce w Limie, pięknym mieście pełnym zabytków, figurującym na liście UNESCO. Tam też znajduje się znane muzeum Larco Herrera, chlubiące się największymi na świecie zbiorami sztuki prekolumbijskiej. Nocują Państwo w hotelu Belmond Miraflores Park.

Trzeciego dnia przelot do Iquitos, miasta nad Amazonką, w północnej części Peru, do którego nie prowadzi żadna droga, toteż dostać się tam można wyłącznie drogą wodną lub powietrzną. Tu zaplanowaliśmy dla Państwa 4-dniowy rejs na pokładzie luksusowego statku Aqua Expeditions i podziwianie setek kolorowych ptaków, motyli, małp, gadów i egzotycznych roślin w tropikalnej dżungli. Będzie też okazja, aby łowić piranie a także odwiedzić Indian z plemienia Yagua oraz miejscowego szamana.

Po wrażeniach z tropikalnej dżungli przelot do Cuzco, zwiedzanie słynnej Świętej Doliny oraz targowiska w Pisac, pobyt w fantastycznym hotelu Sol y Luna, a potem przejazd pociągiem do Machu Picchu.

Tu zwiedzicie Państwo tajemnicze ruiny Machu Picchu – Zaginionego Miasta Inków, położonego w Andach i odkrytego dopiero w 1911 roku. To niewątpliwie jeden z najważniejszych i wywierających największe wrażenie punktów programu. Na zwiedzanie Machu Picchu zarezerwowaliśmy dwa dni z noclegiem w Belmond Sanctuary Lodge.

Teraz z kolei Puno, miasto w południowo-wschodnim Peru, nad jeziorem Titicaca. To właśnie na tym jeziorze jest słynna pływająca indiańska wyspa Uros. W drodze powrotnej koniecznie trzeba zobaczyć prekolumbijskie grobowce w Sillustrani, wyglądające niczym gigantyczne wieże z kamienia.

Wracamy do Limy, gdzie po fantastycznym obiedzie i noclegu rano czeka Państwa lot do Ekwadoru, a tam 5 dniowy rejs wokół Wysp Galapagos. Podczas tej niezapomnianej wyprawy będzie okazja, aby zobaczyć gigantyczne żółwie, rekiny, pingwiny, legwany, kormorany, flamingi i wiele innych zwierząt oraz ptaków. Będzie mnóstwo sposobności, aby popływać, zanurkować, odkrywać wyspy podczas pieszych wypraw, wejść do tunelu wulkanicznego i zajrzeć do krateru oraz porozmawiać z mieszkańcami wysp.

Po 5 dniach powrót do Ekwadoru, a stąd przelot do Europy z mnóstwem wrażeń, wspomnień, zdjęć, pamiątek i historii do opowiadania przyjaciołom.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Peru i na Galapagos ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels