Podróż zmysłów po Radżastanie

przykład podróży:

Niektóre doświadczenia pozostają w pamięci na zawsze, np. zjawiskowy wschód słońca nad Taj Mahal, najpiękniejszej świątyni miłości na świecie. Ta podróż odkryje przed Państwem tajemnice bogatej historii, kultury, tradycji i religii, oraz pozwoli na rozkoszowanie się kuchnią indyjską i spektakularnymi widokami radżastańskich pałaców. Zatrzymają się Państwo w okazałych hotelach Oberoi.

Dzień 1 – Lot do Delhi

Po przylocie serdeczne powitanie Gości przez przedstawiciela Wine & Dine Travels. Następnie przejazd do luksusowego hotelu w sercu miasta.

Nocleg w Oberoi New Delhi

Dzień 2 – Delhi – miasto pełne kolorów i egzotycznych zapachów

Rano zwiedzanie starego Delhi, miasta w którym przez wieki na tym samym miejscu zbudowano osiem miast, a kolejni władcy, na Brytyjczykach kończąc, wywierali swoje niepowtarzalne piętno. Pora na poznawanie kolorytu Delhi z „pokładu” barwnie udekorowanych tuk tuków, czyli tutejszych ryksz, które będą zatrzymywać się we wszystkich wartych zobaczenia miejscach, takich jak pałac prezydencki, Brama Indii, czy kompleks Kutub Minar, obecnie symbol New Delhi. Zobaczycie też Państwo Raj Ghat, piękny pomnik na brzegu rzeki Jamuny, upamiętniający skremowanie w tym miejscu ciała Mahatmy Gandhiego i Jama Masijd (największy meczet w Indiach) oraz świątynię sikhów. Po lunchu – przejazd zatłoczonymi uliczkami słynnego bazaru Chandni Chowk, a następnie wizyta w słynnej Świątyni Lotosu Bahai. Powrót do hotelu na kolację w restauracji Omya (1* Michelin)

Nocleg w Oberoi New Delhi

Dzień 3 – Czerwony Fort w Delhi (lista UNESCO) i najpiękniejszy grobowiec świata w Agrze, czyli Taj Mahal

Po śniadaniu zabierzemy Państwa do przepięknego Czerwonego Fortu (na liście UNESCO) w Delhi, czyli zespołu fortec, powstałego w XVII w. i służącego za rezydencję panującej dynastii Wielkich Mogołów. Następnie wyjazd do Agry (3 godz.). Lunch po drodze. Po południu przyjeżdżamy do hotelu w Agrze. Po odświeżeniu się w pokojach, wsiadamy do pięknie udekorowanych zaprzęgów wielbłądzich, którymi jedziemy do bram Taj Mahal. Ta budowla, będąca grobowcem ukochanej żony Shhaha Jahana, wręcz zapiera dech swoją urodą Oglądamy Taj Mahal o zachodzie, kiedy to kolory są przepiękne (następnego dnia wrócimy tu jeszcze raz, bo na pewno będą chcieli Państwo zobaczyć tę najpiękniejszą na świecie budowlę zarówno w barwach zachodzącego jak i wschodzącego słońca – w obu przypadkach niezapomniane przeżycie!. Wieczorem zabieramy Państwa na przedstawienie „Mohhabbat The Taj”, które opowiada o miłości cesarza Mogołów Shaha Jahana do swej ukochanej żony Mumtaz Mahal. Powrót do hotelu na kolację.

Nocleg w Oberoi Amarvilas Agra

Dzień 4 – Wschód słońca nad Taj Mahal – przepiękny Fort Agra

Tego dnia trzeba będzie wstać wcześnie, aby zobaczyć jeden z najpiękniejszych widoków na świecie: wschód słońca nad Taj Mahal. Potem powrót do hotelu na śniadanie i odpoczynek przy basenie. Po lunchu zapraszamy do zwiedzania Fortu położonego na brzegu rzeki Agra, a służącego za pałac i fort czterem pokoleniom mogolskich władców. To imponująca budowla i jeden z piękniejszych indyjskich fortów. Są to słynne, pięknie położone XVI-wieczne budowle pałacowe i świątynne, otoczone wysokim murem z czerwonego piaskowca. Zachwycają dekoracje, wyjątkowa architektura i kunszt meczetów Perłowego i Klejnotu, sal audiencyjnych, prywatnych rezydencji oraz Pałacu Luster. Powrót do hotelu na kolację.

Nocleg w Oberoi Amarvilas Agra

Dzień 5 – Agra – różowe miasto Jaipur

Po śniadaniu wyjazd do Jaipuru, stolicy Radżastanu. Po drodze zatrzymamy się w opustoszałym mieście – widmo: Fatehpur Sikri, założonym w XVI wieku. Kłopoty z wodą spowodowały, że mieszkańcy wynieśli się z tego słynnego z pięknej architektury miasta. Zobaczymy tu ruiny Starego Miasta, a także odrestaurowany pałac i meczet Dżami Masdżid. Po południu przyjeżdżamy do Jaipuru. To bajkowe miasto, zbudowane z czerwonego piaskowca i słynące z udekorowanej koronkowymi flankami fortecy. Zamieszkają Państwo we wspaniałym hotelu Oberoi Rajvilas, położonym w pięknych ogrodach, a niska zabudowa i piękne baseny wspaniale oddają nastrój romantyczności i wielkości Radżastanu.

Nocleg w Oberoi Rajvilas

Dzień 6 – Amber Fort (Bursztynowy Pałac)

Po śniadaniu wyjazd otwartymi jeepami na zwiedzanie wspaniałego XVI-wiecznego Bursztynowego Pałacu i Fortu (na grzbiecie słoni). Komnaty opustoszałego pałacu świadczą o dawnej wspaniałości tego miejsca. Dogodnie usytuowany na zboczu wzgórza, jest doskonałym przykładem architektury Radżastanu. Potem przystanek w wiosce słoni. Po lunchu w hotelu Oberoi Rajvilas wyjeżdżamy na zwiedzanie samego miasta, m.in. kompleksu pałacowego i Hawa Mahal – Pałacu Wiatrów.

Nocleg w Oberoi Rajvilas

Dzień 7 – Jaipur – Varanasi

Wczesne śniadanie w hotelu, poczym kierowca zawozi Państwa na lotnisko. Stąd przelot do Varanasi, najstarszego na świecie i wciąż zamieszkałego miasta oraz ważnego celu pielgrzymek wyznawców hinduizmu. W Varanasi lunch i odpoczynek w hotelu. Stąd udajemy się na rejs po Gangesie oświetloną świeczkami łodzią, by móc zobaczyć hindusów pobożnie wykonujących rytuały „Arti Puja” przy pomocy kadzideł. Widok jest wręcz hipnotyzujący. Goście puszczają na wodę malutkie płonące świeczki modlitewne udekorowane pomarańczowymi płatkami nagietków. Magiczne doświadczenie! Łódź zatrzymuje się przy Manikarnika Ghat. Przez cały dzień pali się tu ciała zmarłych, które rodziny przynoszą na bambusowych noszach. Wieczorem wracamy do hotelu na kolację, serwowaną na tarasie przy basenie.

Nocleg w hotelu Nadesar Palace.

Dzień 8 – Wschód słońca nad Gangesem – Sarnath

O świcie, około 04.30 udajemy się ponownie na mistyczny rejs po rzece. O tej porze dzieje się tutaj najwięcej. Zobaczymy hinduskich pielgrzymów ciągnących nad rzekę na swoje poranne obrządki kąpieli, modlitwy, sesje jogi i “puja” przy wschodzącym słońcu – wszystkie te rytuały wywodzą się z tysięcy lat kultu i tradycji. Jeśli dzień jest szczególnie pomyślny, przy głównej bramie “ghat” może pojawić się aż 30 tysięcy ludzi. To niesamowity i niezapomniany widok. Stąd udajemy się na spacer przez labirynt najstarszych uliczek Varnasi, które są tak wąskie, że można się tu tylko poruszać piechotą. Idąc uliczkami, do których bezpośrednio przylegają oświetlone świecami pokoje i izby niezbyt zamożnych Hindusów czujemy się, jakbyśmy przechodzili przez czyjeś podwórko lub prywatny dom. Na nich to żyją ludzie, święte krowy, kozy, byki, małpy i szczury. Tutaj śpią, leżą, modlą się, handlują, umierają…
Powrót do hotelu na śniadanie, po którym można skorzystać z centrum spa Jiva, znajdującego się w hotelu. Po lunchu, jedziemy do Sarnath, miejsca, w którym Budda obrócił Kołem Dharmy i wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zobaczymy stupę Chowkandi oraz Dhamek, ruiny klasztorów i świątyń z IX i X wieku. Wieczorem kolacja w hotelu.

Nocleg w hotelu Nadesar Palace

Dzień 9 – Przelot do Delhi

Po późnym śniadaniu i krótkim spacerze po ogrodach, można jeszcze skorzystać z usług hotelowego spa. Koło południa udajemy się na lotnisko na lot do Delhi, gdzie mają Państwo do dyspozycji pokój w hotelu na odpoczynek i odświeżenie się przed nocnym wylotem do Polski.

Dzień 10 – Przylot do Polski

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Indii ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels