Porto i Dolina rzeki Douro

przykład podróży:

To właśnie w Porto stoją słynne na cały świat domy porto. W tutejszych chłodnych ciągnących się pod dnem rzeki piwnicach dojrzewają miliony litrów zabutelkowanego porto. Produkcja tego trunku to cała celebracja, ale jej wynik – genialny.

Na rzece widać sporo barek rabelo. Te tradycyjne otaklowane łodzie z płaskim dnem przywoziły do magazynów i piwnic wyprodukowane w winiarniach w całej dolinie porto (za swoje naturalne piękno, dolina Douro widnieje na liście UNESCO). Podczas 5-dniowej podrózy, pokażemy Państwu najpiękniejsze miejsca regionu, zabierzemy do doskonałych restauracji i zamówimy pokoje z najbardziej imponującymi widokami.

Dzień 2 – Dolina Douro

Po śniadaniu kilka godzin czasu wolnego; można je spędzić np. przy hotelowym basenie. Około 11-ej wyjazd z kierowcą do winnicy Quinta do Panascal. Tam będziecie mogli Państwo spróbować kilka rodzajów porto. Po południu zaplanowaliśmy piękną wycieczkę łodzią rabelo (dawniej służyły wyłącznie do transportu beczek z winem) po rzece Douro. Łódź przybije do Peso da Regua, gdzie proponujemy odwiedzić sanktuarium De Nossa Senhora Dos Remedios w Lamego. Sanktuarium zostało zbudowane na górze, a prowadzią do niego schody liczące 686 stopni i tarasy ze słynnymi kafelkami azulejos. Potem powrót do hotelu.

Nocleg w Vintage House Hotel w Pinaho.

Dzień 3 – Porto

Po śniadaniu wyjazd do Porto, a tam spotkanie z kulinarnym ekspertem, pod którego przewodnictwem odbędziecie Państwo kulinarną pieszą wycieczkę po historycznych częściach miasta. Plan przewiduje odwiedzenie 5-7 lokalnych restauracji, sklepów z lokalnymi delikatesami, kawiarni, większość z których od dziesiątków lat znajduje się w rękach tych samych właścicieli. Rzadzą w nich tradycja oraz dbałość o najwyższą jakość oferowanych produktów i dań (które będą Państwo degustować).

Przewodnik zaprowadzi też Państwa do Palacio de Bolsa i do kościoła św. Franciszka, następnie krótki odpoczynek przy aperitifie z widokiem na rzekę, a potem zwiedzanie średniowiecznej części miasta pełnej ślicznych, zabytkowych, kolorowych domów. To najbardziej malownicza część miasta, wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Po powrocie do hotelu i odpoczynku czekać już będzie kolacja w doskonałej restauracji Vinum.

Nocleg w Maison Albar Hotels Le Monumental Palace w Porto.

Dzień 4 – Porto

Dzisiaj udajemy się do Vila Nova de Gaia, dzielnicy Porto znanej z produkcji porto i niezliczonej wprost ilości piwnic oferujących zwiedzanie i degustację tego trunku. Wino, które przez zimę leżakuje w winnicach, na wiosnę transportowane jest do miasta, by tam w beczkach spokojnie leżeć w piwnicach. Przez setki lat beczki te przewożone były na specjalnych barkach, zwanych rebelo, które dziś są atrakcją turystyczną. Po zwiedzeniu piwnic oraz degustacji porto, na lunch zarezerwowaliśmy dla Państwa stolik u producenta porto Taylor’s. Popołudnie jest do Państwa dyspozycji. Mogą Państwo wstąpić do słynnej, przepięknej i o niezmienionym od 1881 roku wystroju księgarni Lello, gdzie zachwycają nie tylko sprzedawane w niej książki, ale i wspaniałe schody, drewniane panele i zdobiony witrażami sufit. W drodze powrotnej mogą Państwo zatrzymać się na kawę w słynnej Majestic Cafe. Kolację zarezerwowaliśmy w fantastycznej restauracji Ode Wine House.

Nocleg w Maison Albar Hotels Le Monumental Palace w Porto.

Dzień 5 – Powrót do domu

Po śniadaniu kierowca zawiezie Państwa na lotnisko w Porto, z którego odlecicie do kraju

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Portugalii? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels