RPA – czyli bajeczna wyprawa na kraniec świata

przykład podróży:

Niekiedy przypomina pobyt w eleganckim europejskim mieście, to znów przygody rodem z „Pustyni i w puszczy”, ale zawsze zapewnia wrażenia do końca życia.

Dzień 0 – Przylot z rodzinnego kraju do RPA

Dzień 1 – Kapsztad

Po przybyciu do Kapsztadu i powitaniu na lotnisku przez przedstawiciela naszego biura, przejazd do położonego w zatoce w sercu Kapsztadu hotelu Cape Grace. Z okiem rozpościera się widok na nadbrzeże im. Królowej Wiktorii i ks. Alberta, a w jego tle widnieje słynna Góra Stołowa. Późnym popołudniem zapraszamy na prywatny rejs katamaranem z apertitifem i przekąskami po zatokach Kapsztadu. Wieczór do Państwa dyspozycji. Hotel jest usytuowany w doskonałym miejscu, na nadbrzeżu im. Królowej Wiktorii i ks. Alberta, pełnym butików, sklepów z dziełami sztuki i rzemiosła, czy restauracji oferujących kuchnie różnych narodów.

Nocleg w Cape Grace w Kapsztadzie.

Dzień 2 – Kapsztad

Po śniadaniu i podziwianiu pięknych widoków rozciągających się z okien hotelu, wyjazd na całodzienną wycieczkę, w celu poznania Przylądka Cape Point. Widok miejsca, w którym łączą się dwa oceany wprost zapiera dech w piersiach, a my tymczasem wieziemy Państwa na słynny Przylądek Dobrej Nadziei. Tam wjedziemy kolejką Flying Dutchman Funicular na punkt widokowy usytuowany koło latarni morskiej. Udamy się również do Boulders Beach zobaczyć kolonię pingwinów a stąd na lekki lunch w uroczej restauracji z niebywałymi widokami – Constantia Glen. Reszta popołudnia to czas wolny, w którym można wybrać się do tętniącego życiem centrum Kapsztadu.

Nocleg w Cape Grace w Kapsztadzie.

Dzień 3 – Kapsztad

Wyspa Robben była niegdyś „domem” dla najsłynniejszych więźniów RPA, w tym także dla Nelsona Mandeli. Stojące tu budynki widziały niejedno, a przede wszystkim były świadkami zwycięstwa demokracji nad represyjnym, rasistowskim reżimem. I właśnie dzisiaj proponujemy Państwu zwiedzenie wyspy Robben. Nelson Mandela spędził tu 18 lat z 27, które przesiedział w więzieniu.

Po południu przewodnik zabierze Was na wycieczkę, której celem jest chyba najsłynniejszy symbol tego miasta – Góra Stołowa. Na jej szczyt zabierze Państwa kolejka linowa i stamtąd zobaczycie całą panoramę miasta i Półwyspu Przylądkowego, na którym leży Kapsztad. Tam też będzie okazja wznieść toast na uroki życia lampką doskonałego południowoafrykańskiego wina. Kolacja w Harbour House V&A.

Nocleg w Cape Grace w Kapsztadzie.

Dzień 4 – Kapsztad / Cape Winelands

Dzisiaj pożegnanie z Kapsztadem. Po śniadaniu pojedziecie Państwo do Cape Winelands, przepięknego regionu winiarskiego o żyznej glebie i historycznych miejscowościach otoczonych przez potężne góry. Droga wiedzie przez malowniczą okolicę, wśród której bieleją rozrzucone śliczne domy z wieżyczkami, kontrastowo odcinające się od otaczających je gór. Lunch w Delaire Graff Estate, miejsca z przepięknym widokiem na okolicę.

Popołudnie stoi pod znakiem win. Winnice RPA są nie tylko sławne, ale też i jej regiony winiarskie, które położone są bardzo blisko (bo zaledwie godzinkę jazdy samochodem od Kapsztadu) są niezwykle urocze. Będziecie dziś mieli Państwo okazję zwiedzić najwspanialsze z tutejszych winnic i winiarni, jak również spróbować win z prywatnych piwnic (proponujemy winiarnię De Toren lub Rupert & Rothschild). Stąd udacie się Państwo do hotelu. Będzie to uroczy, butikowy hotel La Residence. Reszta popołudnia to lampka wina przy basenie, a następnie kolacja w doskonałej hotelowej restauracji.

Nocleg w La Residence w Franschhoek..

Dzień 5 – Cape Winelands / Hermanus

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Hermanus, skąd wypływacie Państwo łódką na rejs w celu obserwowania wielorybów. Zatoka Hermanus to jedno z najlepszych miejsc na świecie do oglądania tych zwierząt. Pojawiają się tu od czerwca do listopada. A Państwo, po lunchu w eleganckim Birkenhead House wracacie do La Residence w Franschhoek. Reszta popołudnia wolna.

Nocleg w La Residence w Franschhoek.

Dzień 6 – Kapsztad / Sabi Sands, prywatny rezerwat dzikiej zwierzyny

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Kapsztadzie. Tego dnia polecicie Państwo na północ RPA – do Skukuzy. Tam z lotniska pojedziecie prosto do prywatnego rezerwatu dzikich zwierząt Sabi Sands, leżącego na terenie słynnego Parku Narodowego im. Krugera. Przez najbliższa kilka dni będziecie Państwo brać udział w afrykańskim safari. Zamieszkacie w uroczym Savanna Lodge, a po odświeżeniu się pojedziecie już na pierwsze safari. Po powrocie – kolacja.

Nocleg w Sabi Sands.

Dzień 7 – Sabi Sands, prywatny rezerwat dzikiej zwierzyny

Dziś mamy w planie dwie przejażdżki, których celem jest zaznajomienie Państwa ze zwierzętami zamieszkującymi Sabi Sands. A jest ich mnóstwo: lwy, lamparty, słonie, bawoły, nosorożce, żyrafy, zebry, antylopy, gazele i wiele innych. Każdy wyjazd z obozu gwarantuje zobaczenie czegoś ciekawego. Przed kolacją widok fantastycznego zachodu słońca nad rezerwatem, a potem z własnych tarasów będziecie mogli Państwo podziwiać rozgwieżdżone niebo. Lunch i kolacja w obozie.

Nocleg w Sabi Sands.

Dzień 8 i 9

Po śniadaniu pakujemy bagaże do jeepów i zabieramy Państwa do oddalonego o 2,5 godz. jazdy rezerwatu Timbavati. Na kolejne 2 noce Państwa domem będzie przepięknie położony Simbavati Hilltop Lodge, z tarasów którego będziecie mogżna podziwiać magiczne widoki buszu, rzeki Nhlaralumi i odległych zboczy gór Drakensberg. Przez dwa dni pokażemy Państwu zwierzęta zamieszkujące tę część parku Krugera, a jest ich sporo. Oprócz wielkiej piątki mieszka tu ponad 40 innych gatunków ssaków, liczne gady, płazy i ponad 360 gatunków ptaków.

Noclegi w Timbavati.

Dzień 10 – Johannseburg

To ostatni dzień na safari. Około południa wyjazd na lotnisko Hoedspruit, skąd polecicie Państwo do Johannesburga, a stamtąd – do Europy.

Dzień 11 – Przyjazd do kraju

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Peru i na Galapagos ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels