Safari po północnej Tanzanii

przykład podróży:

8-dniowe luksusowe safari w północnej Tanzanii, dające możność poznania miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa, takie jak Narodowy Park Serengeti i krater Ngorongoro.

Dzień 1 – Arusha

Przylot na lotnisko Kilimandżaro oraz spotkanie z Państwa przewodnikiem. Następnie godzinna podróż do Arusha Coffee Lodge, położonego w sercu niekończących się tanzanijskich plantacji kawy. Ekskluzywny hotel powstał wokół autentycznych, należących do plantacji zabudowań, dzięki czemu posiada charakter i atmosferę starych, kolonialnych domów plantatorów kawy. Kolacja w hotelu.

Nocleg w Arusha Coffee Lodge.

Dzień 2 – Arusha / Park Tarangire

Po śniadaniu chwila na zwiedzanie plantacji, po czym wyjazd do Parku Narodowego Tarangire. Podróż wiedzie przez tereny Masajów. Na terenie parku rosną zdumiewające okazy baobabów i żyją tysiące słoni, wielkie stada bawołów, nierzadko można też spotkać panterę oraz lwy. Po lunchu przejazd do prywatnego rezerwatu dzikiej zwierzyny: Tarangire Treetops, gdzie mieszkać będą Państwo w domach umieszczonych na drzewach na wysokości 5 – 8 metrów nad ziemią. Widok stamtąd jest wspaniały, a z balkonów można podziwiać niebywałą przyrodę oraz zachód słońca. Kolacje serwowane w Tarangire Treetops są zawsze doskonałe i obojętne, czy będziecie je jeść Państwo pod gołym niebem w towarzystwie masajskich wojowników, czy też w wyszukanej, całej mieszczącej się w wielkim baobabie restauracji.

Nocleg w Tarangire Treetops.

Dzień 3 – Park Tarangire

Poranny widok rozciągający się z Państwa nadrzewnych siedzib na budzący się wokół busz należy chyba do najwspanialszych w całej Afryce. Po śniadaniu czas na pieszą wyprawę z przewodnikiem w celu zwiedzania okolicy, poznania leczniczych właściwości tutejszych drzew i krzewów, a równocześnie obserwowania ptaków i mniejszych zwierząt. Następnie zwiedzanie osady Masajów i zapoznanie się z ich umiejętnościami życia w absolutnej harmonii z przyrodą. Po lunchu w Treetops – chwila relaksu na napawanie się ciszą buszu. Świetna okazja, by popływać, bo potem czeka Państwa wyprawa na bezkrwawe łowy: oglądania słoni i podjęcia próby podejścia jak najbliżej do tych kolosów. O zachodzie słońca zapraszamy na szklaneczkę zimnego drinka w buszu.

Nocleg w Tarangire Treetops

Dzień 4 – Tarangire / Gibb’s Farm

Wcześnie rano wyjazd na obserwowanie zwierzyny. Powrót na śniadanie, po czym wyjazd i opuścicie Państwo teren Wielkiej Doliny Ryftowej, kierując się ku wzgórzom. Lunch serwowany będzie w Gibb’s Farm, gdzie zatrzymują się Państwo na 2 dni. Gibb’s Farm znajduje się na terenie wielkiej plantacji kawy, przylegającej do rezerwatu przyrody Ngorongoro. Po południu będzie czas na odpoczynek, czytanie, czy spacer. Wieczorem namawiamy na oglądanie spektakularnego zachodu słońca, a potem korzystania z gościnności starego dworku. Tutejsza kuchnia nie ma sobie równych w okolicy!

Nocleg w Gibb’s Farm.

Dzień 5 – Gibb’s Farm / Krater Ngorongoro

Ngorongoro to nie tylko zjawiskowy twór przyrody – gdyż jest to nie tylko krater wulkaniczny położony na wysokości 2450 m n.p.m. i o wysokich na 600 m ścianach – ale również ulubione miejsce przebywania i żerowania wielu dzikich zwierząt. Można tu zobaczyć nosorożce, słonie, bawoły, lwy, hipopotamy i mnóstwo innych charakterystycznych dla otwartych równin gatunków zwierząt. Cały dzień spędzicie Państwo na dnie krateru oglądając, fotografując i sycąc się tym niesamowitym widokiem, no ale w końcu trzeba wrócić do hotelu na nocleg. Tam będą już czekać ogień w kominku, domowa atmosfera i doskonała kolacja.

Nocleg w Gibb’s Farm.

Dzień 6 – Gibb’s Farm / Park Serengeti

I znowu dzień pełen atrakcji. Tym razem czeka na Państwa Park Narodowy Serengeti. Trzeba będzie dojechać do pasa startowego obok jeziora Manyara, a następnie już tylko 1 godzina lotu do Lobo położonego na północy Serengeti. Stąd kierowca zawozi Państwa do Serengeti Migration Camp. Obóz jest położony na szczycie skalistego wzniesienia i dzięki temu rozciąga się stamtąd wspaniały widok na północną część Serengeti, którą to trasą odbywają swoje słynne wędrówki setki zwierząt. Przestronne, luksusowe namioty stoją w miejscach, z których roztacza się najlepszy widok i słychać odgłosy wydawane przez hipopotamy.

Po lunchu czas na przejażdżkę, by zaznajomić ze zwierzętami zamieszkującymi Serengeti. A są ich tysiące: antylopy, gazele, zebry, żyrafy, bawoły, hipopotamy i zdumiewająca liczba kotów, czyli lwy, pantery, gepardy oraz serwale. Przed kolacją widok fantastycznego zachodu słońca nad równiną Serengeti, a potem z własnych balkonów będziecie mogli Państwo podziwiać rozgwieżdżone niebo.

Nocleg w Serengeti Migration Camp.

Dzień 7 – Park Serengeti

Nigdy nie można dokładnie przewidzieć, kiedy rozpocznie się wielka wędrówka zwierząt. Ma na to wpływ wiele czynników, jak np. deszcze i obfitość traw. Jednak jedno jest pewne – jeśli się rozpocznie, to Państwa ten widok nie ominie. Tak więc ten dzień trzeba spędzicć w przystosowanym do safari samochodzie zaopatrzonym w napoje i jedzenie, by móc jeździć i szukać gatunków zwierząt, które już wyruszają na wędrówkę w poszukiwaniu najlepszych pastwisk. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie gatunki zwierząt decydują się na nią równocześnie. Zebry na ogół wyruszają wcześnie, a wraz z nimi liczne drapieżniki, szykując się na sposobność zdobycia łatwego pożywienia w postaci słabszych lub chorych osobników. Jednak wiele gatunków czuje się całkiem dobrze tam, gdzie aktualnie jest i nie spieszy się z decyzją podjęcia wędrówki, a wobec tego jeżdżenie po równinie Serengeti gwarantuje ciekawe i pamiętne spotkania. Powrót do obozu przez zmierzchem na kolację

Nocleg w Serengeti Migration Camp

Dzień 8 – Arusha

To ostatni dzień safari, ale to wcale nie znaczy, że będzie pozbawiony wrażeń, gdyż nigdy nie wiadomo, jakie zwierzęta będzie można zobaczyć w drodze na pas startowy w Lobo. Niewielki, lekki widoczny z daleka samolot startuje i kieruje się w stronę Arushy, przelatując nad zróżnicowanym terenem. Krajobraz składa się z równin, wulkanów, gór, pól uprawnych, jak również domostw. I wreszcie po godzinie lotu widać stolicę Tanzanii, Arushę. Na lotnisku czeka już samochód, by zawieźć Państwa do Arusha Coffee Lodge, gdzie zjecie Państwo lunch, a następnie transfer na lotnisko Kilimandżaro – a stamtąd odlot do domu.

SUGESTIA: Wielu z naszych gości udaje się po safari na odpoczynek na wyspie Zanzibar. Z przyjemnością zorganizujemy tam pobyt i dla Państwa. Rzecz jasna, że znamy najlepsze hotele.

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania propozycji podróży

Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży do Tanzanii i Kenii ? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?
Prosimy o wypełnienie formularza, a my niezobowiązująco skontaktujemy się z Państwem tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt

  • Czy mają Państwo pytania odnośnie podróży? Czy szukają Państwo pomocy przy organizacji wyjazdu?

    Ten formularz ma na celu żądanie informacji bez zobowiązań.

    Wypełniając poniższy formularz mogą Państwo niezobowiącująco zadać nam wszystkie pytania. Państwa dane będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawie Państwa zapytania.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Wine & Dine Travels

Nasze biuro Wine & Dine Travels specjalizuje się w organizowaniu luksusowych podróży po całym świecie Jeśli podróżować, to z klasą. Jadąc z nami, jesteście Państwo otoczeni komfortem i non-stop w centrum naszej uwagi.

Wysyłamy Państwa do najpiękniejszych zakątków świata, a Państwo będziecie wyłącznie oddawać się przyjemnościom.

Biuro Wine & Dine Travels jest zrzeszone w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym GGTO (numer członkowski 1223).

Adres
Herengracht 420
1017 BZ Amsterdam
Holandia
T   +31 (0)20 244 1620
E   info@winedinetravels.pl

Wine & Dine Travels